Jump to content
smbox

si-a luat-o mt?

Recommended Posts

vorbeam putin cu batranu' google..si dau peste topicuri si forumuri. php-fusion hacked by moral-team :| ... ma uit la niste imagini,si vad intradevar asa e.Poza facuta cat china "haced" by mortal-team.dar ce s-o intamplat?intru pe phpfusion vad ca site-ul este inchis pt intretinere :|.din cate stiam nicu (principalul admin si cel care a infiintat phpfusion.ro stia cum se intamplau lucrurile ..mai ales in php..acum nu stiu ce sa zic :-??..intru pe site-ul alora si vad forbidden? deci v-ati luat-o si voi nu? in orice caz eram curios sa intreb (ca sunt membrii pe rst care fac parte din marele team) ce ati rezolvat cu asta? adica nu inteleg de ce ati facut-o.Ca sa va dati mari "smecheri" cu un exploit public? si in plus e si site roman..adica daca ati fi avut conflicte cu ei..as fi inteles..dar asa sa ne atacam intre noi degeaba nu inteleg..doar ca sa arati ca esti mai smecher cand de fapt nu esti? nici macar nu era o alta comunitate de hacking ca sa vorbiti de competitie.in fine sper ca ati primit ceea ce meritati.

Link to comment
Share on other sites

noi nu avem nici o legatura cu mortal-team, atat ca sunt si aici cativa useri de pe mt care au ajutat si ei cum au putut rst, atat timp cat scrie "hacked by mortal-team" sau stiu eu ce.. rst nu are nici o treaba, daca citeai mai bine forumul vedeai ca, cativa useri destul de importanti pentru rst i-au "injurat" pe aia care au "spart" phpfusion, in fine... bafta

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis

RST nu are nicio legatura cu ceea ce spui tu. Nu avem nimic cu cei din Mortal-Team din contra dorim sa colaboram pe viitor la anumite proiecte.

Link to comment
Share on other sites

Din cate stiu eu, au avut probleme cu hostingul, platisera pe un an si a fost anulat, datorita faptului ca era un forum de hacking. Acel mesaj cu forbidden nu apare cand un site e hackuit, apare cand adminul a restrictionat accesul / din cpanel, si nu de pe site, deci, daca ar fi fost hackuit, nu s-ar fi putut face asta, doar daca aveau acces si la cpanel.

oricum, nu mi-a placut ce le-a facut Mortal-team celor de la php-fusion. + ca s-au laudat prin nu stiu cate locuri, in ciuda faptului ca au folosit un exploit public

Link to comment
Share on other sites

nu inteleg de ce iti faci griji pt noi. Nimeni nu sa lauda ca a spart phpfusion ( asta din cate stiu eu)

E problema de host, adminul hostului nu a mai intrat de ceva timp pe messenger, probabil sa retras findca sunt sarbatorile de Paste.

Cred ca ar trebui inchis acest topic ca nu isi are rostul.

Link to comment
Share on other sites

nu inteleg de ce iti faci griji pt noi. Nimeni nu sa lauda ca a spart phpfusion ( asta din cate stiu eu)

E problema de host, adminul hostului nu a mai intrat de ceva timp pe messenger, probabil sa retras findca sunt sarbatorile de Paste.

Cred ca ar trebui inchis acest topic ca nu isi are rostul.

Stai calm,nu am de ce sa imi fac griji pentru voi,insa m-as bucura daca v-ati fi primit ce meritati din partea celor de la phpfusion.Cat despre laudat se pare ca esti foarte prost informat,avand in vedere ca numele tau apare pe o pagina facuta in ps cat china alaturi de alte nume .. nu vreau sa para ca fac reclama , asa ca o zic ; nu fac reclama ..doar pentru puscas_marin sa vada si el ;)ClickAici

Imi cer scuze pt eventualele neplaceri create prin acest topic ;)

Link to comment
Share on other sites

Pe forumul de la mortal team am gasit din greseala niste chestii foarte periculoase (nu au ce cauta pe un forum public din punctul meu de vedere).

Este un link la un spam pack

<link removed>

Later edit (mai bine sterg link-ul de aici, e prea periculos)

Si acolo intr-unul dintre zip-uri (unul dintre cele cu paypal) exista un fisier de loguri cu informatii reale nume, parola, ccnumber, expiry date, pin, date of birth, ssn ...

Probabil ca tipul care a facut pack-ul a uitat sa stearga logurile alea inainte sa uploadeze :lol:

Pentru asa ceva se poate inchide forumul si chiar mai mult de atat.

Link to comment
Share on other sites

vorbeam putin cu batranu' google..si dau peste topicuri si forumuri. php-fusion hacked by moral-team :| ... ma uit la niste imagini,si vad intradevar asa e.Poza facuta cat china "haced" by mortal.dar ce s-o intamplat?intru pe phpfusion vad ca site-ul este inchis pt intretinere :|.din cate stiam nicu (principalul admin si cel care a infiintat phpfusion.ro stia cum se intamplau lucrurile ..mai ales in php..acum nu stiu ce sa zic :-??..intru pe site-ul alora si vad forbidden? deci v-ati luat-o si voi nu? in orice caz eram curios sa intreb (ca sunt membrii pe rst care fac parte din marele team) ce ati rezolvat cu asta? adica nu inteleg de ce ati facut-o.Ca sa va dati mari "smecheri" cu un exploit public? si in plus e si site roman..adica daca ati fi avut conflicte cu ei..as fi inteles..dar asa sa ne atacam intre noi degeaba nu inteleg..doar ca sa arati ca esti mai smecher cand de fapt nu esti? nici macar nu era o alta comunitate de hacking ca sa vorbiti de competitie.in fine sper ca ati primit ceea ce meritati.

avem ceva probleme cu host-ul, nu ne-a "hacerit" nimeni.

am avut noi niste probleme cu cei de la phpfusion acum ceva timp.

nu vad care e problema ta ca s-a facut un deface.

eu nu am luat parte la acel deface si numele meu a fost pus in poza aia pentru ca sunt admin pe mt.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...