Jump to content
qwzky

[Adwords] Conturi Adwords noi pentru promovarea aceluiași domeniu

Recommended Posts

Salut,

 

Cei care au experiență și s-au mai jucat cu Adwords, am și eu nevoie de câteva păreri, vă rog.

 

Să zicem că faci un cont de Google Adwords nou în fiecare lună, cu aceleași date de facturare mereu (nume, card de pe care faci plata, etc.), adaugi un cupon - să zicem cel de 50 RON + 200 gratuit și promovezi în fiecare lună același site. Aveți idee dacă o să blocheze cumva Google domeniul respectiv și nu o să-l mai poți promova apoi deloc sau dacă se întâmplă ceva după un anumit număr N de conturi noi?

 

Toată ideea e să folosești în fiecare lună (dacă nu cumva merge să faci în aceeași lună mai multe conturi?) câte un cupon și să ieși cât ma ieftin.

 

A mai testat cineva asta? Ce experiențe aveți?

 

Mersi frumos!

Edited by qwzky
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, em20346 said:

1 cupon, 1 domeniu, altfel iti blocheaza domeniul.

 

Am băgat până acum 2 cupoane pe același domeniu, au trecut luni bune și nu am pățit nimic. Mai departe nu am testat, de aia am întrebat și aici.

 

Ai pățit tu să îți blocheze domeniul când ai încercat pe al doilea cont?

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, em20346 said:

greseala mea a fost ca, am folosit 2 cupoane simultan pe acelasi domeniu si mi-a banat domeniul.

 

 

Eu am testat la ceva mai mult de 1 lună diferență între activarea cupoanelor, iar pe contul vechi am oprit orice campanie și nu am avut probleme.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...