Jump to content
M2G

It Hub Romania - Slack channel

Recommended Posts

Salut,

 

Am creat impreuna cu ceva prieteni o comunitate pe slack pentru It professionals. Vrem sa extindem echipa cu mai multi membri din toata tara pentru a avea un loc comun pentru a face sharing de informatii, tools, sa schimbam idei de proiecte si sa cerem feedback, sa postam cereri/oferte de joburi, etc...

 

Daca sunteti interesati, va puteti inregistra la urmatoarea adresa folosind mailul: https://ithubromania.herokuapp.com/

O sa primiti apoi pe mail o invitatie si va puteti inregistra.

 

Important: Aceasta e o comunitate serioasa, orice trolling sau discutii care nu au legatura cu IT-ul vor duce la stergerea mesajelor si disable permanent pe contul respectiv.

Pentru cine nu stie, acesta nu este un forum ci un mediu de livechat, filesharing etc. organizat pe mai multe canale.

 

Daca sunteti interesati, va astept acolo.

 

Momentan exista urmatoarele canale:

 

 

Quote

 

random

De toate, random

general

This channel is for team-wide communication and announcements. All team members are in this channel.

events

Discutii despre evenimente din zona IT, promovari de evenimente, bilete, cupoane, speakeri, recomandari.

intro

Aici te poti prezenta. Descrie-te in cateva cuvinte pentru a ne cunoaste mai bine.

dev

Discutii generale in ceea ce priveste dezvoltarea de software, tehnologii, frameworks, limbaje etc...

mobile

Discutii despre platformele mobile.

ui-ux

tools

Discutii, prezentari, recomandari despre diverse tooluri pe care le folositi si le considerati utile.

sysadmin

Canal dedicat discutiilor despre administrarea de sisteme.

iot

Discutii din domeniul internet of things (IoT)

hardware

Discutii despre platforme harware, embedded devices, etc...

 

marketing

Discutii despre marketing, promovare, branding.

testing

Discutii despre activitatea de testare, unelte, metodologii de testare, certificari.

startups

Canal dedicat discutiilor despre initiative de start-up autohtone

security

Canal dedicat discutiilor despre securitate IT.

 

 

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Nu, e nou canalul dar sper sa devina ceva interesant si lumea sa faca share la informatii.

O sa il promovam si pe alte surse. Deocamdata am dat un mail in firma in care lucrez si au mai venit cativa. Numarul curent de membrii este de 33 dar nu l-am promovat deloc (pana acum).

Deocamdata doar am trimis cateva invitatii dar nu s-au antrenat discutii. Multi nu stau online pe slack, probabil ca nu il prea folosesc nici in alt context. Sper sa se schimbe asta odata ce creste numarul de membrii.

 

P.S.

Thanks, am corectat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...