Jump to content
CODEX

Uite ce poza am prins :)) Mai rar vezi asa ceva

Recommended Posts

Mai treminati cu cearta ..puteati sa spuneti eu cred ca e trucata eu cred ca nu si sa va aduceti argumente fara sa va injurati si alte chesti ... !

Daca o faceam in PS iesea mai bine si fulgeru era mai clar ..dar asa am facut-o cu aparatu in mana si s-a si miscat putin !

PS : nu va mai certati

Link to comment
Share on other sites

dupa ce auzi tunete, la cateva secunde pui aparatul pe trepied si dai multishot

...dupa ce auzi tunete sar putea sa nu mai vezi si fulgere...lumina ii mai rapida ca sunetul...

CODEX ca sa intaresti afirmatia ca poza ii reala...mai fa doua trei poze acum pe seara si zi din aceeasi pozitie...si se poate analiza mai bine de "experti"...

...oricum Misto Fulger

Link to comment
Share on other sites

eu merg pe ideea ca e reala din pura psihanaliza:

- Nu are absolut nici un motiv sa demonstreze ca e reala, asta deoarece mai mult discutam noi ceilalti pe tema ei

- daca a luat-o de pe internet... nu avea motiv sa deschida un thread nou pe tema asta (doar daca in timp se detecteaza o boala mintala e posibil)

E forum de hacking, era mai simplu sa posteze ca mine nus pe unde prin 1 aprilie print screen la rst forum si un xss alert peste el, poate castiga atentie.

- expunere ok, date despre poza, ok, dificultatea realizarii acestei poze: ok (ganditi-va ca e spatiu mare in fata si loc de prins fulgere, la mine acasa e un bloc la 25 metri), miscarea camerei timp de 2 secunde odata cu dublarea fulgerului datorata lenei celulelor foto din camera, ok, apropo, foloseste trepied data viitoare cand faci ceva la expunere lunga sau da pe timer si pune-o pe masa!

Eu zic ca tot ce am zis a fost offtopic. Ontopic la intentia initiala a threadului: mi-a placut poza. Un noroc chior!

dupa ce auzi tunete, la cateva secunde pui aparatul pe trepied si dai multishot

Tare! :D grea fizica asta. Apropo, poza nu e facuta pe multishot.

Link to comment
Share on other sites

@Mish : Deci toate acele injuraturi au fost adresate mie ? Pai eu am zis ceva catre tine ? Sau de ce ma injuri ? Daca nu crezi ca e adevarata nu te oblig sa crezi , crezi ce vrei dar eu nu te-am injurat ,

Daca am inteles gresit scuze-ma !

Deci nu puneam poza daca o luam de pe google deoarece nu am intentia sa iau ce nu-i al meu .. Daca era facuta ...dupa mine erau mai clare fulgerele

Ca sa nu ziceti ca v-am pus doar o poza va mai pun ce am prins dar nu e spectaculos de loc :

c6e9100f17b485f041790b2651933af7.jpg

Deci v-am mai zis daca ma credeti bine daca nu nu ! Nu vreau sa provoc cearta si etc

Puteti da closed daca vreti

Link to comment
Share on other sites

nu inteleg de ce atata cearta pentru o poza!ca pana la urma el a postat-o pe forum pentru ca mai rar vezi asa ceva!dar ganditi-va ca si cei care fac poze si urmaresc furtunile cum prind ei fulgerele?

ca presupun ca nu e un pustiulica care vine pe forum "sa se dea mare" cu doua poze falsificate...

in orice caz datele si pozele par reale

Link to comment
Share on other sites

Image Type: jpeg (The JPEG image format)

Width: 640 pixels

Height: 480 pixels

Camera Brand: Canon

Camera Model: Canon PowerShot A460

Date Taken: 2008:04:19 22:51:43

Exposure Time: 2 sec.

Aperture Value: 6.00 EV (f/8.0)

ISO Speed Rating: 80

Flash Fired: Flash did not fire, compulsory flash mode.

Metering Mode: Pattern

Focal Length: 5.4 mm

E adevarata idiotilor !

Link to comment
Share on other sites

Image Type: jpeg (The JPEG image format)

Width: 640 pixels

Height: 480 pixels

Camera Brand: Canon

Camera Model: Canon PowerShot A460

Date Taken: 2008:04:19 22:51:43

Exposure Time: 2 sec.

Aperture Value: 6.00 EV (f/8.0)

ISO Speed Rating: 80

Flash Fired: Flash did not fire, compulsory flash mode.

Metering Mode: Pattern

Focal Length: 5.4 mm

E adevarata idiotilor !

te mananca sau nu stii sa te controlezi?

iti multumim ca ne aprobi...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...