Jump to content
mihai.vest

unde sunt salvate parolele din mozilla?

Recommended Posts

imi poate spune si mie cineva unde sunt salvate parolele din mozilla?ma refer la acele parole cu ajutorul caror in momentul cand intri pe un site si doresti sa creeezi un cont mozilla retine username-ul si pass!

vreau sa caut pe odc(pentru ca presupun ca sunt destui care dau share la C) si eventual sa le introduc in setarile mele!

daca nu se poate realiza ceea ce spun poate imi spune si mie cineva de ce!

sper ca am fost destul de clar!

Link to comment
Share on other sites

da odc trebuie setat pentru a sherui si fisierele ascunse,insa am reusit sa gasesc cateva fisiere txt care contin date privind utilizatorul insa nu stiu cum sa le interpretez!

daca incerc sa pun in locul fisierului din pc meu pe cel luat de pe odc nu prea merge.imi poate da cineva o idee sau eventual o metoda de interpretare daca exista?

pot pune aici cate date pentru a avea habar despre ce vb(daca doriti sp si voi revenii cu informatiile! :)

Link to comment
Share on other sites

Fisierele pe care le cauti tu sunt: signons2.txt sau signons3.txt (daca are mozilla3) si key3.db. Aceste fisiere sunt stocate in path-ul: C:\Documents and Settings\Userultau\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles.

Descarca aceste fisiere si baga-le in acelasi path la tine in comp.

Aum intri in mozilla --> Tools --> Options -->Security si selectezi saved passwords, si voilla !!!

Obs: Daca tu folosesti mozilla 3 si fisierul pe care l-ai achizitionat de pe dc este signons2.txt trebuie modificat in signons3.txt.

HAPPY HACKING KIDS ! ! ! :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...