Jump to content

Recommended Posts

Configuratia actuala a pc-ului meu este:

Procesor intel pentium 4 531 3000 mhz;512 mb ddr sdram;hard wdc de 80 ;placa video nvidia geforce 6200 256 mb; placa de baza micro-star ms-7211; compu este vechi de 3 ani.

vreau sa ii fac un upgrade cu :

ASUS EN7300GT-Silent/HTD/512M

Placa video ASUS Nvidia GF7300GT, PCI-EX, 512MB DDR2-128bit, HDTV, DVI-I, 2nd VGA, Passive

Memorie Elixir Original DDR2, 2GB, PC6400, 800 MHz

Placa de baza P5VD2-VM/GB/SI, VIA P4M900/VT8237A, LGA 775, 2xDDR2, VGA on Board (max 256MB Sh), 1 x PCIex16, 1 x PCIex1, 2 x PCI, 133 x 2+SATA x 2

Cooler CoolViva G1, aluminiu, 8x radiator aluminiu memorii, 3300 R.P.M., CFM 11.78

c ziceti se merita?(aceste piese costa pana in 600 ron deoarece nu imi pot permite mai mult) vreau pareri sincere si fara mijtouri...

voi km c miati propune tot pana in 600 ron?tot placa de baza,video si ram si un cooler pentru placa video

Link to comment
Share on other sites

se merita mai ales pt ca ai ales ASUS.Eu am o placa de baza A7V8X-X care acuma e destul de veche dar isi face treaba.imi tine procesoru clockat la 1.83 cand normal trebuie sa mearga la 1.47 ;) !

Asus - Rock Solid - Heart Touching !

Lol .. Gigabyte sunt cele mai tari placi de baza...

In fine,eu zic sa vinzi ce ai acu si sa mai pui 600 ron ca sa-ti iei ceva mai bun...parerea mea.Acu depinde si la ce folosesti tu ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...