Jump to content
keuken

Problema V630i .. posibil virus..

Recommended Posts

banuiesc ca toti care folositi Sony Ericsson aveti la Organizati & Instrumente.... aplicatia: Activitati bun de 3-4 zile incoace.. primesc un fel de alerte cu mesaje.. de genu.. I'm still here si imi apare data ora si Neefectuat sau you will die today at 13:26 ..i see you tot asa deci chestiile astea nu se pot trimite ca sunt Activitati.. de exemplu ca si cum mi-as pune telu sa imi aduca aminte sa ma duc la bu da la ora 13 sa imi apara mesaju cu alerta DUTE LA BUDA.. ceva de genu,nah aici ii alta buba.. alta faza o fost iara.. primesc o alerta cu un text in care pomeneste numele colegului meu de banca..eu sunt pe vodafone si el pe orange si dupa 3 min.. primeste si el o alerta dar "I'm still here" deci am ramas socat.. . am zis .. sa imi fac o activitate.. si sai dau numele subiectului.. CINE ESTI?

si.. apoi dupa un timp imi apare O TIPA ...it freaks me out.ce poate fi?. bluetooth.. nui activat.. netu pe tel.. am.. ii ca si cum mi-ar face cineva Activitatile si mi-ar umbla pe telefon ca astea nu se pot trimite sau ceva le faci tu pe telefon. inca sunt socat

Link to comment
Share on other sites

:)) Dupa ce ii dai telefonu 2 minute la un coleg , parca numai e asa de dezactivat bluetooth-ul .

Verifica de fiecare data .

Oricum cauta o aplicatie antivirus pt v630. Dracu nu se joaca cu cacaturi de telefoane , cand te vrea ti-o baga direct in fund

nu poate instala antivirus, nu are sistem de operare symbian. In plus, un virus nu putea fi deoarece:

-cum am mai spus si mai sus, telefonul nu dispune de sistem de operare

-virusul respectiv nu avea nicio legatura cu numele colegului de banca, deci... sa fim seriosi, sterge toate paired devices apoi dezactiveaza bluetooth-ul.

100% cineva are o aplicatie gen Bluetooth hack si face niste glume proaste.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...