Jump to content
AhEaD

[preview] BlackWidow Layout Design !

Recommended Posts

huh sa incepem , nu e prea mult de zis , dar totusi e

ce ai facut tu la acest design , mai exact aproape nimic , doar ai imbinat cateva chestii facute de altii , si ce ai facut e de prost gust , sau fara gust , sau cum vrei tu sa o iei .

dar mai bine spune-ne pentru ce e site-ul ca sa stiu din ce punct de vedere sa-mi dau cu parerea

Link to comment
Share on other sites

:)))))))))))))))))))))))

musique - eu cred ca tu ai copilarit pe templatemonster sau ii idolizezi in vreun fel, ma mir cum de nu te acuzi si pe tine ca esti luat de pe templatemonster !

Nu e luat de nicaieri template`u !! Si nu e nimic imbibat !!!

Nu mai stie lumea ce sa faca ca sa atraga atentia, veniti cu argumente la critici !

Si daca tot e de prost gust, va invit sa ne arati ceva facut de voi care e de BUN gust ca eu sunt putin mai prost si nu stiu ce e ala bun gust sau cu ce se mananca designu!

Sau macar aratati-mi ca meritati bagati in seama !

Edited by AhEaD
Link to comment
Share on other sites

nu imi place headerul pentru ca este mult prea aglomerat , mai bine mergeai pe negru si albastru si puneai un render daca doreai acolo , paianjenul ala nu are sens aruncat pe acolo , ce legatura are cu site-ul tau (care oricum nu prea am inteles ce este , adica ce reprezinta ) . Butoanele sunt extrem de urate , ar merge facut ceva in stilul celor de pe sk , dar trebuie schimbata paleta de culori Untitled-3.jpg (mie mi-a explicat un designer cu ani in photoshop aproape cat am eu de viata , gri-ul este culoare foarte grea , nu o folosi daca nu stii cum si cat sa o folosesti , eu evit gri-ul in design-urile mele ) oricum vezi ca i-am lasat lui codex niste site-uri cu palete de culori .

La content este extrem de slab,headerul si footerul parca treaca dar contentul nu .Contentul este cel mai important din site si sa-ti zic o chestie de usability , incearca sa salvezi design-ul in index.html si sa-l deschizi in browser , daca tu vezi 3/4 din site si iti dai seama despre ce e vorba este bun ca si continut , ca si rezolutie . In design trebuie sa excelezi prin simplitate , fa design-urile tale cat mai simple si o sa vezi ca or sa prinda mai bine la vizitatori , eu daca intram pe site-ul tau nu ma interesa cum ai facut tu header-ul , footer-ul , logo-ul , presupuneam ca nu stiam nici macar ce sunt alea si cum se fac ele , eu eram doar un simplu vizitator de la tara care isi base netu de 2 zile si nimerise pe site-ul tau , ce crezi , ma speriam de header-ul tau supra aglomerat si ieseam de pe site imediat ? eu cred ca da . Pe langa faptul ca sunt decat 3 box-uri in tot contentul mai sunt asezate si aiurea , uita-te la distanta din tre box-ul din stanga fata de margine si cel din dreapta fata de margine , pune tu grid-ul de 12 sau de 16 depinde la ce rezolutie l-ai facut si sa vezi ca nu vorbesc aiurea , toate sunt asezate prost , lucreaza si cu guides , e foarte folositor , ca sa delimitezi elementele din content fa un patrat rosu daca ai folosit culori inchise ca sa-l obs si pune-l peste tot cand le asezi , astfel incat sa le asezi egale , incearca sa cuprinzi mai multa informatie in content asta ca sa ma atraga in caz ca nu sunt interesat de design , sa raman mai mult pe site .

Footer-ul , se potriveste cu header-ul dar daca le schimbi , fa si tu un footer normal care nu iti mananca prea mult spatiu si inca ceva in footer pune meniul pentru navigarea mai usoara pe site .

Sper ca ti-am fost macar de putin ajutor

bafta!

Link to comment
Share on other sites

da , pentru ca majoritatea userilor sunt interesati de informatie si atunci cand excelezi prin simplitate , faci o grafica "user friendly" si aplici reglula de 3 click-uri peste tot in site , automat ai succes . Grafica doar il ajuta pe utilizator sa gaseasca informatia si daca este una cu adevarat buna il determina pe utilizator sa petreaca cat mai mult timp pe site .

Link to comment
Share on other sites

lol...

toata lumea s-a legat de butoane, butoanele sunt ok, sunt cu rollover. poza postata pe rst a fost facuta in graba si nu am apucat sa o fac cum trebuie, da continutul e saracios pentru ca ma gandesc si la partea de scripting ce trebuie sa imi fie mai usor.

"on mouse over":

onmouseoverni8.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...