Jump to content
UnD3rGr0uNd

Inv Lockerz

Recommended Posts

Ti-am trimis eu bafta la puncte, cine mai vrea mai am eu 4 invitatii si ma fac Z-lister , dupa aia va ajut si pe voi cu invitatii.

apropo:

gasita pe net

"Si de unde isi scot banii? Pai sunteti prea romani. Orice afacere de success si mai ales orice inceput de afacere presupune o investitie initiala si una pe termen lung. Ajungi sa-ti acoperi investitia si sa incepi sa fii pe profit in cele mai multe cazuri dupa un an daca afacerea merge bine, asta daca o sa ajungi vreodata pe profit si nu falimentezi intre timp.

Oamenii au la nivel de management un om super tare din ce-am citit. Si-au facut o strategie si au planuit o investitie maricica la inceput. Momentan ei castig prin fiecare din noi, cei care ne invitam prietenii pe site.

Ce fac ei in perioada asta in afara de a-si dezvolta tehnic site-ul si afacerea? Se numeste public awareness. Lumea le creaza imagine. Aude lumea de Lockerz. Din gura in gura, bai tu ai auzit de lockerz? Nu frate, ce-i aia. E un site de intrii zilnic si-ti dau puncte. Cu destule puncte, iti iei un ipod. Pai stai frate ca intru si eu. ZILNIC. Deci au o baza de utilizatori care intra zilnic.

Doi la mana, isi creaza o posibila piata pentru atunci cand vor avea chestii pe bani. Cum asa? Pai din sutele de mii de utilizatori se gasesc destui care or sa vrea sa si cumpere cu bani chestii de pe lockerz.

Cu ce ii mai ajutam? Beta testing. Momentan ei isi testeaza platforma si resursele, pentru ca atunci cand vor fi oficial pe piata sa nu dea rateuri prea mari si prea dese. Sa aiba o idee cam de ce au nevoie si cam ce-si doreste public.

Profit or sa scoata daca nu o fac deja din vreo 3-4 lucruri. First of all asa cum am zis au deja in plan introducerea cumparaturilor online pe credit card/paypall. Deci de aici o sa-si ia comision.

Second of all, daca isi fac vreun parteneriat cu apple, cota parte din vanzarile de la ei pe site, in conditiile in care satisfac producatorul si nu depasesc cota de piata a produselor, se va duce la ei in buzunare. Adica adaosul ala comercial.

Third of all avand o baza de cateva sute de mii sau zeci de mii de oameni, dailies-urile alea pot sa fie foarte usor considerate ca un fel de sondaje de opinie.

Cam asta e planul in linii mari."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...