Jump to content
waingro

sistem gaming - sfaturi, NU contradictii.bagati nu va uitati

Recommended Posts

pana vineri care apuca il rog sa dea cu subsemnatul la un sistem care sa mi duca pe high definition si rezolutie maxima jocuri ca:AC2 si aion(mmorpg).

este pentru pretena mea, buget un 17 milioane pentru:

placa de baza

procesor

placa video

sursa

stiu ca este super offtopic de offtopic dar ma pasioneaza cam ce jucati si cu ce.

exista wishlistul de la pcgarage care e la ora asta cel mai bun din cate am cercetat.nu mi dati linkuri pentru ca le stiu pe toate.(doar daca este direct pe configuratie)

vreau doar ce aveti voi si va merge, daca va merge, si cam ce jucati cu respectivul sistem.

multumesc anticipat

Link to comment
Share on other sites

Nu conteaza ce iei, important sa fie bazat pe un intel si o nvidia cat mai noi ... atat si cu unitatea te scoti lejer cu maxim 15 milioane cu tot cu ram si o sursa puternica alaturi de un nvidia si intel cat mai noi puse pe o placa de baza buna. Pe amd si ati iesi mult mai ieftin, aproape la aceleasi performante, dar risti sa ai o gramada de probleme, bug-uri, supraincalziri, glitch-uri, si alte timestampuri aiurea din partea procesorului.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...