Jump to content
dragosdydy

Eroare VB .net

Recommended Posts

Salut. Am facut un programel in VB.net 08. Toate bune si frumoase pana cand am inceput sa-l imprastii la lume, m-am trezit cu feedbackuri negative :) gen erori!

Pe masina locala (windows 7 , 32 biti) totul a mers fara probleme. I-am facut si un installer, pentru ca programul contine si niste dll-uri, ca sa fie totul la pachet. Am testat prima oara pe un XP Sp 2. Totul a mers ok. Pe inca un XP Sp 2, totul bine. Pe alt XP Sp 2, eroare! Pe un windows 7 64 biti, eroare. Pe un alt windows 7 32 biti, aceeasi eroare. Inca o incercare pe un alt XP sp2, totul bine.

Care sa fie problema? Toata lumea a instalat aceleasi lucruri, la unii a mers, la unii a dat eroare. Aceeasi eroare la toata lumea!

Description:
Stopped working

Problem signature:
Problem Event Name: CLR20r3
Problem Signature 01: application.exe
Problem Signature 02: 1.0.0.0
Problem Signature 03: 4bb0ea14
Problem Signature 04: Application
Problem Signature 05: 1.0.0.0
Problem Signature 06: 4bb0ea14
Problem Signature 07: e
Problem Signature 08: ef
Problem Signature 09: System.InvalidOperationException
OS Version: 6.1.7600.2.0.0.256.1
Locale ID: 2057

Sa va mai dau inca un lucru: am incercat sa rulez exe-ul fara .dll-uri si am primit si eu aceeasi eroare de mai sus, si dupa ce-am dat debug la mesajul erorii spunea ca lipseste dll-ul... So whats the problem? Help me please!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...