Jump to content
costi

de ce nu cu proxy?

Recommended Posts

Salut,

m-am inscris de cateva zile intr un concurs in care trebuie sa adun 300 de 'voturi'(obiecte vestimentare) de pe ip uri diferite sau max 15 voturi de pe ip u meu iar in schimb primesc o carte Fii cu stil! Concurs online având ca premii c?r?i de stil pentru b?rba?i Intrebarea mea este cum isi da seama daca eu folosesc proxy sau nu(regulamentul interzice asta) ?

Link to comment
Share on other sites

Au lista de ip-uri cu proxy si verifica sa vada daca ip-ul vine de la un proxy sau nu.

cea mai mare idiotenie care am auzit-o vreodata =)))

proxy-urile au user agent-ul lor separat :) asa te detecteaza sau verifica x-forwared-for in headerul de tcp (pe socks nu cred ca au cum sa te prinda)

Link to comment
Share on other sites

ai revenit pe forum sub o alta forma de idiotenie putin mai involutiva?cum cacat sa spui asa ceva :|

----Pe socks chiar nu au cum sa te prinda ...

poate imi explici si mie cum sta treaba cu socks-urile astea sa te vad daca stii de ce un sock e mai bun decat un proxy si atunci te cred mai "dastept" ...

Dar nu cauta pe wikipedia ca nu se tine :))

Si acu ca tot veni vorba: daca tot te-ai bagat sa zici ceva , la ce ajuta replica ta in acest topic ? sau vrei doar sa iti mai cresti numarul de posturi ?

Link to comment
Share on other sites

poate imi explici si mie cum sta treaba cu socks-urile astea sa te vad daca stii de ce un sock e mai bun decat un proxy si atunci te cred mai "dastept" ...

Dar nu cauta pe wikipedia ca nu se tine :))

Si acu ca tot veni vorba: daca tot te-ai bagat sa zici ceva , la ce ajuta replica ta in acest topic ? sau vrei doar sa iti mai cresti numarul de posturi ?

Nu am nevoie sa imi cresc numarul de posturi.Daca vroiam sa fac asta incepeam si eu sa scriu tutoriale gen asta http://rstcenter.com/forum/21197-cum-sa-spargi-un-fraier-aka-spargi-o-adresa-de-email-tutorial.rst Asa ca vezi-ti de sunca din fasolea ta,ca nu te priveste pe tine activitatea mea pe acest forum....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...