Jump to content
pyth0n3

Determinati tipul de firewall

Recommended Posts

Man dar din cate vad eu omul n-a scris nimic despre vreun premiu sau ceva de genu....

nu i vb de premiu in sine... era suficient un "bine"... etc

Dupa ce am citit anuntul acestui challenge am zis ca autorului doreste ca alcineva sa faca treaba lui :) sau probabil ii e mai usor sa faca un challenge decat sa petreaca timpul pe google cercetand cum se face vrand totul de a gata ;)

Aceasta credinta mi-a fost intarita dupa ce am citit si alte challengeuri de acelasi autor, din acest motiv nu am postat "cum ati facut"

Lucru confirmat si de faptul ca dupa atatea zile nu a zis nici daca e bine sau nu.

Daca mi-am format o parere gresita, imi cer scuze.

Link to comment
Share on other sites

@Usr6

In primul rand inca nu am reusit sa gasesc textul in clar de la hash , desi de cand ai postat am puso la crack , probabil va lua mai mult timp, probabil se vor termina cuvintele din dictionar si nu va fi gasita

In al doilea rand nu stiu ce te-au facut sa crezi posturile pe care le-am facut in rubrica challenge pt ca inca nu vad nici un rezultat la ele chiar daca sunt destul de usoare .

Cel putin le-am facut in asa fel incat sa existe posibilitatea de a fi rezolvate .

Raspunsurile la toate challenge-urile se gasesc pe acest forum , nu e nevoie de google

Uneori raspunsurile sunt sub nasul tuturor , important e sa deschida ochii

Imi place sa ma joc , intai dau raspunsul , dupa care fac un challenge

Trebuie doar puse unul langa altul , nu trebuie cautat pe google in acest caz

Stiu ca multi stiu raspunsurile si nu le pun , fac bine astept sa raspunda ceilalti

@Usr6

Nu toate hashurile se pot craka , oricum inca nam terminat , intrebarea mea a fost simpla , care din urmatoarele tipuri? Chiar trebuie sa fac un tabel cu ele?

# Packet Filtering

# Circuit Gateways

# Stateless Firewall

#Application Level Proxy

# Stateful Packet Inspection

# Internet Connection Firewall

# Hybrid Firewall

Dar aici ca raspuns ma astept ca cineva sa explice si de ce e de tipul de care e?

Cu cuvintele lui

Link to comment
Share on other sites

In primul rand inca nu am reusit sa gasesc textul in clar de la hash , desi de cand ai postat am puso la crack , probabil va lua mai mult timp, probabil se vor termina cuvintele din dictionar si nu va fi gasita

In al doilea rand nu stiu ce te-au facut sa crezi posturile pe care le-am facut in rubrica challenge pt ca inca nu vad nici un rezultat la ele chiar daca sunt destul de usoare .

Cel putin le-am facut in asa fel incat sa existe posibilitatea de a fi rezolvate .

Raspunsurile la toate challenge-urile se gasesc pe acest forum , nu e nevoie de google

Uneori raspunsurile sunt sub nasul tuturor , important e sa deschida ochii

Imi place sa ma joc , intai dau raspunsul , dupa care fac un challenge

Trebuie doar puse unul langa altul , nu trebuie cautat pe google in acest caz

Stiu ca multi stiu raspunsurile si nu le pun , fac bine astept sa raspunda ceilalti.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...