Jump to content
cobradera

Aplicatie C# - Date multiple

Recommended Posts

Salut

Am de dezvoltat o aplicatie in C# si am tot incercat sa implementez ceva dar nu am reusit cum ar trebui.

Am un combobox principal cu numere de la 1 la 10 sa zicem. Sub el mai am cateva combobox-uri si textbox-uri pe care vreau sa le afisez de cate ori este selectat in comboboxul principal. ex daca e selectata cifra 5, de 5 ori sa mi se afiseze mai jos toate celelalte casute.

Am reusit sa fac treaba asta cu show/hide sau pur si simplu sa adaug eu cate cmbbx sau txtbx e nevoie, dar in momentul in care selectez ceva in una din ele, imi selecteaza din baza de date si informatia se schimba in toate.

Help!

Link to comment
Share on other sites

n-ai reusit sa ne explici ce vrei sa faci, normal ca n-ai reusit sa explici nici calculatorului.

Daca reusesti sa formulezi corect intrebarea vei descoperi ca e la fel de usor sa ceri acelasi lucru calculatorului adica sa programezi in C#: te va intelege si el.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru reply-uri

Sper sa ma fac inteles acum :

Am un combobox din care userul poate alege un numar de la 1 la 10 de exemplu cati utilizatori vreau sa adaug in baza de date.

In momentul in care am dat click pe orice numar din combobox, sa imi apara/genereze/afiseze textbox-uri gen nume1, nume2,...

Am selectat 3 din combobox, sa imi apara 3 textbox-uri in care sa pot sa bag nume1, nume2, nume3 si tot asa.

Intre timp am facut mai multe panel-uri si le-am pus vizibilitatea la false si in momentul in care eu selectez un numar din combobox mi se schimba vizibilitatea la numarul de paneluri respectiv.

Sper sa se inteleaga cam despre ce e vorba.

Vreau ca daca am numere de la 1 la 100 in combobox in momentul in care am selectat 100 sa imi genereze 100 de casute sa bag numele, fara sa fie nevoie sa le creez eu manual si sa le pun invizibile.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...