Jump to content
strike

Adsense Question

Recommended Posts

@Krisler12™ nu vreau sa fac publice site-urile, motivele sunt cunoscute de toti.Am 3 zile de cand am dat spread la un bot de spam pe irc mai mult pentru test si rezultatele au fost mai mult decat satisfacatoare.Si am zis sa cer o parere in plus sa nu am prob cu nea gogu.

Iar cu $$$ vedem dupa prima luna.

@begood La reclame am avut grija cat de cat.Sunt puse intre articole , footer si header.

Edited by strike
Link to comment
Share on other sites

Iar cu $$$ vedem dupa prima luna.

Poate dai de veste si pe rst atunci sa vedem ce ti-a iesit. :D

Dar din ce domeniu sunt ? Hacking, programare , xxx, medicina ???

ideea e sa nu fortezi userii sa dea click pe reclame.

De ce ??? Nu asa scoti bani calumea ???

Cum se face spamul asta de care zici tu pe irc ??? Ce bot ai ? de unde ? nu te baneaza automat cand dai link pe irc ???

Link to comment
Share on other sites

@Krisler12™

Site-urile sunt despre produse pentru marirea penisului , slabit , frumusete.

Nu ai voie sa indemni vizitatorul sa dea click pe reclama.Trebuie sa fie din proprie initiativa, ca vrea sa afle ceva din reclama aia e logic altfel iti dai seama ce ar iesi.

Bot-ul l-am scris in c++ si sursele de inspiratie le-am gasit pe hackforums.Gasesti surse de boti de irc.

E doar un client care se conecteaza la serverul irc si intra pe un canal setat de tine.La fiecare care intra pe canal intra pe privat si ii lasa un mesaj.In mare parte cam atat.

Link to comment
Share on other sites

Raspunsul la intrebarea ta este da. Contul tau poate fii dezactivat pentru ca ai trafic fortat.Posibil sa iti mearga faza o luna de zile , dar o sa verifice site-urile si traficul si o sa iti dezactiveze contul.

o sa verifice traficul ?

cand lumea intra de pe un link direct (hubs/irc) nu poate nimeni sa verifice nimic.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...