Jump to content
HellScream

Cum sa curatati sau sa intretineti un Ventilator

Recommended Posts

pai super tutorialul chiar m am ocupat de un vent acum cateva zile si am piedut prima granitura si chiar voiam sa te intreb dara daca zici ca trebuie sa l arunc:(.. in fine ma gandeam sa i fac eu una ca doar sunt roman:)

PS ai putea sa faci un tutorial despre legearea hdd cdromurilor cu slave cu master caam cateva indoieli:)

Link to comment
Share on other sites

@Calitate a scazut din cauza luminii din birou. daca aveam o luminozitate buna, arata mai bine

@Da, am sa va fac un tutorial despre legarea hdd-urilor si cd-rom-urilor, in Primary slave si secondary

@ o siguranta poti lua de la un alt ventilator ars. daca nu ai, poti face una, dar e destul de greu, si aici ma refer ca trebui sa ai o mana stabila. Este foarte mica si subtire. Nu trebuie sa o faci neaparat plata, ca cealalta, poti sa dublezi practic a doua siguranta. Oricum, daca reusesti, te sfatuiesc sa alimentezi intai ventilatorul la 12 volti si sa ii faci niste teste. Daca e ok, il pui in sistem, dar ar fi de recomandat sa il puipe o alimentare separata, si sa il montezi pe carcasa. Nu de alta, dar daca se intampla ceva, sa nu risti sa arzi ceva, sau sa distrigi in momentul in care sar palele.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...