Jump to content
Sheldon

edit

Recommended Posts

Succes! Astept intrebari, sugestii, injuraturi etc.

1. E un 'tutorial' care arata cum se instaleaza un program in Ubuntu. Mare chestie. Orice program se instaleaza asa.

2.La ce ne-ar folosi sa instalam acest program ? Crezi ca se ocupa careva dintre noi de construitul robotilor ?

3.Mai stiam pe cineva care ma tot freca la cap cu Arduino asta...

Rog un moderator sa verifice ip-urile in baza de date si care foloseste mai multe conturi sa fie banat ptr. ca mi se pare ca avem printre noi pe unii care isi fac cate zece conturi si de pe unu posteaza tutoriale, de pe unu cere nush ce programe, de pe altul pune intrebari tampite si de pe altul isi da reputatie la toate celelalte conturi pe care le are.

Am suspiciunea (doar suspiciunea !!!) ca cel care a facut acest post are mai multe conturi, unul dintre ele fiind chiar al acelui razor1992 sau marian1992 (nu mai stiu exact) care posta diferite surse in vb6/vb.net.

Nu am nimic cu tine sau cu altcineva, nu ma intelege gresit, doar ca imi pari..."suspect".

PS: Verificarea celor care au mai multe conturi chiar ar fi necesara.

PS2: In cazul in care ip-ul celui care a postat aici e diferit de al celorlalte conturi existente deja pe forum atunci eu imi sterg acest post.

PS3: Fiindca esti la inceput, felicitari ptr. tutorial !

LE: Mai este unu chiar cu id-ul Arduino daca nu ma insel. Oare nu este unul si acelasi user ?

Edited by Krisler12™
Link to comment
Share on other sites

Uite ceva fain pentru modulele Arduino (se poate face orice nu numai construi roboti)

Fritzing

Are multe aplicatii gata incluse.

E creat de universitatea Potsdam si e un soft modular, poti scrie si adauga ce module vrei.

Totodata se integreaza perfect cu librariile Cern cernlib - vezi in repository la Science

Edited by yo9gjx
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...