Jump to content
rampart

Salut

Recommended Posts

SAlut, sunt Arthur, si beau mult.

Dar de nu de asta am venit pe meleagurile rst, de jumatate de an cineva imi baga sulite in coaste[a se citi PC] si cumva reuseste sa beleasca tot, sunt de meserie webdesigner si alte cele related, si imi tot dispar proiecte partitii etc. si vreau sa vad ce si cum, unde cine sa ma duc sa ii zic de sanatate.

Poveste lunga, anyhow, Good to be here, am facut si challenge ul,e super tare :))

Link to comment
Share on other sites

E ceva mai interesant, adica stau si ma uit la comp pe hdd si vad cum dispare toata informatia de pe o partitie (asta a fost prima data), alte incercari:

- dispare partitia cu totul

- dispare partitia de boot

- fisiere corupte

Si aici vorbesc de 3 harduri diferite, din care 2 noi, alt sist cu totul, fiindca cel precedent a ars tot :)), anyhow, ultima jumatate de an a fost catastrofica pentru mine is munca mea :))

(Acu am trecut pe Hackintosh and I am very pleased, dar ma chinuie rau de tot curiozitatea)

Link to comment
Share on other sites

offtopic? :

E clar, ai ?obolani în pc.

La prima problem? (dispare informa?ia de pe o parti?ie), dac? ai numai Gu?? ?i Salam pe parti?ia respectiv?, era acum câ?iva ani un virus (sau soft utilitar, înc? nu ?tiu cum s?-l cataloghez) care c?uta manele (dup? taguri) în calculator ?i le ?tergea.

Cu restul problemelor nu ?tiu cum s? te ajut. Ai incearcat la deratizare?

Link to comment
Share on other sites

iar acu am pe un hdd windows asa dummy, astept sa vad ce se intampla pe el, si cand se intampla sa vad cum pot sa fac un tracking la ce si de unde a venit.

Faza e ca 3 ani fac tot asta, aveam AVG free, si nu am avut nici o prob, same software, part of it cracked, same shit, si subit am inceput sa o patesc, noroc ca aveam backup a doua ora, prima ora m-a prins cu boxerii in vine :)). Am curatat tot, format la toate hdd urile, reinstall la tot, la nici o sapt de cand am instalat, iar au inceput sa dispara, si asta s-a intamplat de 3 ori, moment in care am petrecut 3 saptamani sa invat cum sa imi fac un hackintosh calumea cu DSDT si tot tacamul (nu am ajuns la DSDT inca, dar tot merge ... generic...da' merge!) iar acu stau cu windowsul dummy pe faza sa vad cand o mai musc;))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...