Jump to content
Krisler12™

Am nevoie de codul sursa (PHP) al unui blog. [COMPLET!]

Recommended Posts

Salut !

Am nevoie de un cod sursa in php, COMPLET, al unui blog. Nu am nevoie de o clona sau ceva de genu' , vreau doar sa studiez un cod simplu sa imi dau seama cum este facut, sa invat php etc.

De asta nu am nevoie de clona, ptr. ca astea , de obicei, sunt optimizate, mai au si pluginuri si multe alte incluziuni de cod care ma pot incurca pe mine ca incepator.

Multumesc anticipat !

Link to comment
Share on other sites

Salut !

Am nevoie de un cod sursa in php, COMPLET, al unui blog. Nu am nevoie de o clona sau ceva de genu' , vreau doar sa studiez un cod simplu sa imi dau seama cum este facut, sa invat php etc.

De asta nu am nevoie de clona, ptr. ca astea , de obicei, sunt optimizate, mai au si pluginuri si multe alte incluziuni de cod care ma pot incurca pe mine ca incepator.

Multumesc anticipat !

WTF? SI ce ne zici noua??

e greu sa cauti o sursa php pe net??

wordpress

si ce am gasit pe net in urma unei cautari de 5 sec..

Open Source Blog - Open Source Blog Software and Blog Solutions

Link to comment
Share on other sites

Da' mai simplu de atata ?... ca la cate fisiere si incluziuni are numai unu de ala din arhiva aia' date=' iti prinzi urechile.[/quote']

Mai departe cred ca te descurci,sau nu??

EDIT:Man , cum pnm crezi ca gasesti mai simplu?

Vrei sa inveti php?

Ca sa inveti din exemple iti trebe ceva minte..defapt ceva mai mult.Daca nu sti sa cauti pe google ne arata ca nu prea este minte..deci iti spun cu caldura sa iti cumperi o carte de php si sa citesti daca vrei sa inveti + ca iti recomand wwwwwwww + http://ro.wikipedia.org/wiki/Inteligen%C8%9B%C4%83

Edited by beaubere
Link to comment
Share on other sites

Parca la Selenity CMS facusem un mic sistem de blogging, dar chiar nu iti recomand porcaria aia ca materia de studiu.

Invata HTTP/HTML/PHP/MySQL/JavaScript/CSS si o sa intelegi singur cum se face.

Asta fac. Eu vroiam ceva cat se poate de simplu ca mai apoi sa ii adaug eu cate o chestie apoi alta si tot asa pana il fac asa cum sunt astea FULL. Ideea era ca eu nu vroiam sa fie si cu control panel si cu tot tacamul ci doar sa aibe asa: pagina (de la control panel-SINGURA ! ) in care iti scrii tu articolul si apoi pagina in care iti apare articolul scris de tine pentru vizitatori (tot asta sa contina si codul ptr. replicile vizitatorilor la articolul publicat). In total 2 pagini.

In fine... o sa vad eu cum fac.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...