Jump to content
Guest Praetorian

Exploit-DB & BackTrack-Linux.org Hacked

Recommended Posts

Guest Praetorian

Mirror:

Prima data s-au laudat skiddies astia (inj3ct0r):

Dar aia sunt prea ratati sa faca asa ceva, cei care au luat access cu adevarat sunt aceasi "hackeri" numiti de ei "Happy Ninjas":

Plm, nu mai conteaza autorul, atat timp cat s-a putut! :))

Link to comment
Share on other sites

Asa pot sa zic ?i eu cr?ciun fericit , cel pu?in nu reu?eam sa ii suport pe b?ie?ii de la BackTrack-Linux.org doar pt atitudinea pe care au luat-o în leg?tura cu securitatea ?i cursurile lor

Profit ?i nimic altceva

Tu vrei sa spui ca nu ai face la fel ? sau tu ti-ai bate capu' de pomana, timp pierdut si bani 0 ? Trebuie sa traim din ceva ca daca nu atunci si-ar fi luat si ei, ca oricare altul,cate o slujba de vanzator decat sa isi bata capu' cu toti care vor sa invete BT.

Link to comment
Share on other sites

Tu vrei sa spui ca nu ai face la fel ? sau tu ti-ai bate capu' de pomana' date=' timp pierdut si bani 0 ? Trebuie sa traim din ceva ca daca nu atunci si-ar fi luat si ei, ca oricare altul,cate o slujba de vanzator decat sa isi bata capu' cu toti care vor sa invete BT.[/quote']

Pai ok , iau o distribu?ie linux spre exemplu Ubuntu , ii pun o gr?mad? de tool-uri, ii schimb numele în backorifice, ii recompilez o alta versiune de kernel si fac cursuri de 3000$ in care va înv?? cum sa folosi?i tool-urile pe care le-am adunat

Daca ?i asta ti se pare cat de cat normal pt a cî?tiga bani e ok , înseamna ca reu?e?ti sa proste?ti lumea ?i î?i merge dar nu îmi spune ca unul va ie?i un pentester sau se va trezi cu un oarecare certificat în care spune ca e un super Security Analyst

Citez:

We owned offsec including backtrack and exploit-db because they are

fucking security "expert" maggots (oops s/m/f/) who just fail so hard

at security that we wonder why people really take their training

courses. We imagine it's like open mic night at the laughatorium.

Deci dac? ai fi citit tot articolul , ai putea în?elege sensul care îl are

Foamea de bani nu duce departe

Still there are some lame skids that need a good spanking. Stupid 10

year olds who take perl-exploits to destroy clan-pages for fun and

call themselves "hackers" without knowing what they are doing.

Criminals who take exploits to steal payment stuff for their own

selfish financial gain. And to get their friends thrown in jail

(soup). Fame and money... Get the message?

In rest pt cei care nu au facut inca un curs la backtrack pot sa scoat? portofelu lu' mama si sa isi ia un certificat sau mai bine a?tepta?i poate iese o alta distribu?ie cu o gr?mad? de tool-uri care ofera certificate pt sume enorme

Edited by pyth0n3
Link to comment
Share on other sites

Inca o data ratatii de la inj3ct0r au demonstrat ca sunt niste copii si ca nu prea ii duce capul.

Ai dreptate pyth0n3. E motivul pentru care mi-am schimbat total impresia despre acesti baieti. Daca erau hackerii in vechiul sens al cuvantului, ar fi facut orice pentru accesul liber la informatie, adica NU ar fi cerut bani pentru niste cursuri care de fapt sunt mai mult pentru script-kiddies. Nici o data nu mi-au placut tutorialele despre "cum sa folosesti un program".

Edited by Nytro
Link to comment
Share on other sites

Guest Praetorian
Inca o data ratatii de la inj3ct0r au demonstrat ca sunt niste copii si ca nu prea ii duce capul.

Ai dreptate pyth0n3. E motivul pentru care mi-am schimbat total impresia despre acesti baieti. Daca erau hackerii in vechiul sens al cuvantului, ar fi facut orice pentru accesul liber la informatie, adica NU ar fi cerut bani pentru niste cursuri care de fapt sunt mai mult pentru script-kiddies. Nici o data nu mi-au placut tutorialele despre "cum sa folosesti un program".

Nu aia de la inj3ct0r i-au spart.

Link to comment
Share on other sites

Guest Praetorian
Inj3ctor aveau o copie dupa milw0rm.

Cat despre Happy Ninjas, tocmai asta e ideea, nu trebuie sa stie nimeni cine sunt, sunt "underground".

Doar Happy Ninja sunt atat de buni sa ii sparga? :))

Eu stiu asta, tu stii asta, ei nu stiu asta! :)))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...