Jump to content
Metal_man

Metal_man

Recommended Posts

Salut, numele meu e Florin vreau sa stiu daca ma puteti ajuta cu niste chestii:

am un telefon samsung omnia i900 am reusit sa ma conectez la un router din scoala cu telefonu si eram curios daca stie careva vreo modalitate in care sa intru si in calculator prin telefon.

Cealanta chestie ce carti trebuie sa citesc ca sa incep sa invat cate ceva despre un site (de exemplu sa pot face ce a facut un user cu situ vplay)

Link to comment
Share on other sites

Bine ai venit, Metal .

Nu cred ca exista o aplicatie asa complexa pentru a controla un pc cu un telefon.Am auzit de niste aplicatii in genul asta, dar necesitau symbian s-au chiar android. Nu stiu , poate exista si ceva pentru java, dar sa nu te astepti ca o sa iti apara desktopul in fata si folosesti joystickul ca cursor.

In legatura cu construirea unui site gen vplay.ro , trebuie sa o iei de la inceput cu tutorialele, html,css,php,js,mysql .

Link to comment
Share on other sites

Bine ai venit, Metal .

Nu cred ca exista o aplicatie asa complexa pentru a controla un pc cu un telefon.Am auzit de niste aplicatii in genul asta, dar necesitau symbian s-au chiar android. Nu stiu , poate exista si ceva pentru java, dar sa nu te astepti ca o sa iti apara desktopul in fata si folosesti joystickul ca cursor.

In legatura cu construirea unui site gen vplay.ro , trebuie sa o iei de la inceput cu tutorialele, html,css,php,js,mysql .

Sau sa copiezi un script dupa scriptmafia.org si sa il modifici, exact cum ai facut ei.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...