Jump to content

Recommended Posts

Salutare !

Avand in vedere faptul ca a dat draci in el de windows (windows 7 64 bit) nu ma mai inteleg cu el numai BlueScreen de la placa video cred ca e dar in fine !

Vreau sa imi bag ubuntu dar imi vine dandoaselea rau de tot nu stiu de unde ma apuc si unde sa termin :))

Cu toate ca imi e greu sa renunt la windows dar vreau sa trec pe ubuntu ca sincer nu il prea mai suport !

Problema e si cu programele etc !

Imi trebuie program pt a putea rula programele de pe wind?

Niste pareri sfaturi :D

Edited by cosminn93
Link to comment
Share on other sites

Guest User Name

sincer,si eu am instalat ubuntu ,dar din pacate nu m-am acomodat cu el,si am revenit la windows.daca s-ar putea face o sectiune linux,ar fi perfect.nu ma descurcam cu linuxul,dar daca o sa se faca o astfel de scrtiune ,cu siguranta o sa revin la el.

Link to comment
Share on other sites

Guest TheSun

In contextul in care nu te joci e perfect.

Gasesti alternative cam la orice soft de pe windows.

Ubuntu e user-friendly si nu cred ca o sa intampini probleme. (+ ai suport pe forum romanesc)

(de jucat ai putea sa te joci... sunt diferite aplicatii care iti permit acest lucru - playonlinux, wine, cedega ....sau poti juca jocuri facute pentru linux...personal am gasit vreo 10 care mi-au placut mai mult in comparatie cu altele de pe windows)

Edited by TheSun
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...