Jump to content
loki

[publicitate] Presa pentru inscriptionari tricouri cani farfurii etc.

Recommended Posts

Daca aveti sau vreti sa va deschideti o afacere in publicitate sigur aveti nevoie de aceasta scula.

Un tricou personalizat, la vanzare, bate cam intre 15 si 35 RON, in general orice inscriptionare termica incepe de la 15 roni, se adauga la pret daca e vorba de materialul tau si nu a clientului, etc. Se lucreaza pe minim 75% bumbac si cani termorezistente (materiale care rezista la vreo 190 grade).

In orasul meu lucrez la singura firma din vreo 6 care executa asa ceva.

Un prieten de incredere vinde acesta presa, un set pentru mai multe utilizari. In general exista prese separate pentru cani, tricouri dar la un loc ele costa cam dublu. O presa numai pentru tricouri am inteles ca ajungea la 500 sau 600 EUR.

Daca aveti drum prin Iasi el va poate face training, sigur si relatii la materialele necesare. El lucreaza pe videoflex, un material la care va mai trebuie un cutter-plotter sa il taie, care e destul de scump. Toate firmele de publicitate care se ocupa cu taieri de autocolant (inscriptionari auto de exemplu) au, dar daca nu aveti acces la asa ceva, sugestia mea: pentru sublimare termica e destul o imprimata de sublimare (cam 300 RON de la CISS Revolution - recomand una in 6 culori: CMYK+LightCyan&LightMagenta) si hartie de sublimare (cred ca tot de acolo). Pentru cani e destul, pentru tricouri si textile exista un material satinat, alb care se aplica la presa termica pe tricou dupa ce in prealabil e imprimat prin sublimare la aceeasi presa.

Presa transfer termic tricouri textile sepci cani farfurii - tocmai.ro

Daca va intereseaza pot afla cativa furnizori, daca e ceva ce nu va poate oferi direct prietenul asta al meu.

Edited by loki
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...