Jump to content
greerasu_tony

LASER POINTER VERDE-LASER POINTER GREEN-100 mW ORIGINAL 100% ADUSE DIN U.S.A!!

Recommended Posts

http://images10.okr.ro/auctions.v3/700_700/2011/04/10/8/8/662525988270201416384940-5907720-700_700.jpg

Puteti folosi indicatorul laser pe ecrane de proiectie, monitoare video, si prezentari grafice. Îl puteti folosi, de asemenea, pentru medicina legala, iluminare, indicând, alinierea, cerul aratând (astronomie) sau doar a fi cool. Numai un indicator de înalta calitate cu laser verde are vizibilitatea de care aveti nevoie .

Caracteristici:

* Acesta va fi folosit pentru a indica la orice obiective dorit pe ecrane de proiectie, monitoare video, si prezentari grafice

* De asemenea, poate fi folosit pentru medicina legala, iluminare, indicând, alinierea, cerul aratând (astronomie) sau doar pentru a fi cool.

* Durata de viata: timpul de lucru de peste 5.000 de ore.

* Puterea maxima de iesire: 100mW.

* Lungime de unda: 532nm.

* Gama în întuneric: mai mult de 3000 de metri.

* Alimentare: Baterii ( sunt incluse).

Mod de iesire *: Constant Wave.

* Laser color: verde.

*CAPAT CU PROIECTII STELARE DIFERITE FORME

AVERTISMENT: Este recomandat a se evita contactul vizual direct. Nu pastrati laserul la îndemâna copiilor.Nu ne asumam raspunderea asupra unui eventual neplacut accident .

LASER POINTER VERDE-LASER POINTER GREEN-100 mW ORIGINAL 100% ADUSE DIN U.S.A!! - Okazii (54111196)

Link to comment
Share on other sites

Arde(stiam ca de la 50mW in colo ar face asta)? Am si eu unu' de 30mW

eu am incercat sa ard cu el dar nu am reusit dar sincer sa fiu nici nu am insistat am incercat odata 10 secunde pe o punga si mam lasat... oricum sunt super multumit de ele , eu nu credeam ca bate la 2km pana l-am testat , acela de 30mW cat bate ? se vede raza noaptea ?

Link to comment
Share on other sites

daca faci un circuit care sa-l aprinda si sa-l stinga foarte repede (sa zicem 50Hz) atunci poti sa-i maresti puterea de pana la 5 ori, fara sa iti fie teama ca se arde.

Aprinzandu-se si stingandu-se, led-ul nu apuca sa se supraincalzeasca.

(am experimentat pe un laser cu banda in rosu)

ps: daca-i atat de original pe cat scrie in titlu, de ce nu pui firma ? :))

Edited by begood
Link to comment
Share on other sites

daca faci un circuit care sa-l aprinda si sa-l stinga foarte repede (sa zicem 50Hz) atunci poti sa-i maresti puterea de pana la 5 ori, fara sa iti fie teama ca se arde.

Aprinzandu-se si stingandu-se, led-ul nu apuca sa se supraincalzeasca.

(am experimentat pe un laser cu banda in rosu)

ps: daca-i atat de original pe cat scrie in titlu, de ce nu pui firma ? :))

:)) baterile sunt duracell :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...