Jump to content
tsuby

Ce ar trebui sa fac?

Recommended Posts

Salut!

Nu am gasit o categorie intocmai "adecvata" pentru a posta asta. Sunt nou in ale informaticii, abia anul asta am inceput. La scoala invat C++, la un nivel destul de avansat, profesoara noastra fiind un fel de white hat hacker. :))

In momentul de fata, vreau sa imi extind cunostintele cat de mult este posibil. As vrea sa invat programare web. Am invatat HTML si CSS. Acum, cam ce ar fi cel mai bine sa invat? Javascript, PHP, XML, SQL?

Pe langa un sfat despre cu ce as putea continua, astept orice alte pareri despre ce ar trebui sa fac acum, la inceput. :)

Link to comment
Share on other sites

Profesoara white hat hacker?

Daca s-a autointitulat ea, e o proasta.

Daca asta ati dedus voi pentru ca stie sa dea restart la pc mai repede ca voi, sunteti prosti.

Asa slabi crezi tu ca sunt profesorii de info? Profa mea de info a avut bursa la MIT(Massachusetts Institute of Technology ) si a refuzat slujba de programator in Boston ca sa isi creasca copilu in Romania :|

Link to comment
Share on other sites

Nu am zis ca HTML si CSS sunt limbaje de programare.

Cat despre profesoara mea, nu s-a intitulat si nu am dedus noi din vreo 'smecherie'. Chiar stie o gramada de limbaje de programare, la algoritmi da pe afara,retelistica, a scris carti de pe care lucreaza multa lume, XSS si multe altele despre care eu nici nu am auzit.

Stiu ca parerea despre profesori poate fi proasta si stiu ca e dreptul tau sa crezi ce vrei, insa nu ar trebui sa judeci fara sa fi in cunostinta de cauza.

Da, nu am facut chiar multe in liceu(matrici,stringuri,structuri de date,functii) insa si asa am facut(cred) peste programa de a 9a.

In plus, in fiecare an se obtin calificari la olimpiade din America si cele nationale(de aplicatii si de informatica-care e in principal algoritmica-)

Anyhow, ms de sfat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...