Jump to content
Nytro

Exista categoriile AJUTOR si CERERI

Recommended Posts

DA! E, adevarat. Exista si alte categorii in afara de Offtopic, pe langa cele de Tutoriale si Programare pe care probabil nu le-ati vazut si nu le veti vedea niciodata.

Categoria AJUTOR, si NU Offtopic, e pentru cei care au nevoie de ajutor, care au o problema si incearca sa gaseasca raspunsul la ea.

Iar categoria CERERI, si NU Offtopic, e pentru a cere diverse lucruri pe care nu sunteti in stare sa le gasiti folosind Google.

Asadar, NU TOATE TOPICURILE, indiferent de subiect, se posteaza aici, la Offtopic.

Am mai facut doua posturi pe aceasta tema. Vedeti si asta:

http://rstcenter.com/forum/28329-topicurile-de-la-offtopic.rst

Asa cum multi ati observat, daca aveti nevoie de ajutor sau cereti ceva aici la Offtopic veti primi avertisment, si la 3-4-5 avertismente veti fi banati.

M-am saturat sa dau avertismente si sa va mut topicurile.

Desigur, daca ati post si voi ceva util (ce utopie...), un program sau un tutorial, in aceasta categorie, as muta topicul in categoria specifica fara nici o problema, fara sa primiti nici un avertisment. Dar voi postati toate rahaturile, toate problemele banale si toate cererile stupide aici.

Desigur, regula nu se aplica doar aici. Daca postati ceva care nu se incadreaza in categria in care postati, adica daca nu ganditi 2 secunde inainte de a posta, veti primi avertisment.

Exemple:

#1 - Postezi ca vrei un program la: programe hack, programe securitate sau stuff tools - primesti avertisment. Programul il ceri in categoria CERERI pentru ca lumea sa poata vizualiza acea categorie pentru a descarca programe, nu pentru a vedea de ce program are nevoie Vasile.

#2 - Postezi ca nu ti se mai scoala intr-o alta categorie in afara de: offtopic, cele mai penale posturi sau cosul de gunoi - primesti probabil ban, in functie de cat de stupid e postul tau.

#3 - Postezi la Offtopic cine stie ce problema pe care o ai cu calculatorul - vorbim cu mamica ta sa ti-l ia, pentru ca nu esti destul de mare pentru a avea unul. Daca te-ar duce capul sa meriti un calculator, ai vedea ca exista categorii speciale unde sa pui astfel de intrebari.

Deci, pentru a mia oara, si ca sa nu stau sa explic fiecarei "victime" a avertismentelor mele de ce a primit acel avertisment:

Exista categoriile AJUTOR si CERERI

Sa nu ma mai trezesc cu tot felul de rebeli nemultumiti de faptul ca au primit avertisment. Daca primesc PM, la care oricum nu prea raspund, sau mai rau, se posteaza in acelasi topic diverse proteste ale "raufacatorului", e posibil sa mai primeasca un avertisment.

In plus, acesta este un FORUM, ceea ce inseamna ca se poarta diverse discutii in topicuri, si nu pe PM. Deci nu imi mai trimiteti PM-uri ca aveti nevoie de nu stiu ce, sau ca aveti nu stiu ce problema pentru ca nu am sa raspund la ele. E forum, posteaza si ai mult mai multe sanse sa primesti un raspuns.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...