Jump to content
andreiboss410

Video ce nu poate fi bruiat

Recommended Posts

Loool...Nu pot sa cred de pe ce au ajuns unii sa faca bani.

Orice telefon "are acoperire nelimitata" atat timp cat reteaua la care este connectat,mai corect spus operatorul de telefonie ofera aceasta acoperire prin amplasarea antenelor GSM.

Singurele telefoane care nu au nevoie sa se conecteze la reateaua GSM sunt telefoanele prin satelit.Ex: Thuraya.

Aceste prostii si aberatii pe care le auziti pe net sunt total false...am vazut ca sunt telefoane care nu pot fi interceptate.Aiurea :-j

In cadrul unei retea de telefonie mobila, nu telefonul este cel ascultat, ci banda pe care emiti sau primesti apelul.Pentru a preveni bruiajul sau ascultarea de catre amatori cu wireshark si o antena care capteaza pachete de date, aceasta transmisie/conexiune este criptata, iar telefonul "se plimba" de pe o frecventa pe alta.

Link to comment
Share on other sites

-exista vre-o camera video ce transmite live catre un computer ce nu poate fi bruiata?

Depinde foarte mult de modelul de camera dar si de aparatura pe care o folosesti pentru a o bruia.

Si daca se vrea...se bruiaza orice fel de transmisie intr-un anumit perimetru

Skipper:"Singurele telefoane care nu au nevoie sa se conecteze la reateaua GSM sunt telefoanele prin satelit.Ex: Thuraya." - e foarte adevarat...dar in foarte multe locuri ai probleme cu semnalul .Si daca nu ai 2 telefoane pe aceeasi retea satelitara...nu prea iti convine sa te sune cineva din alta retea pe Thuraya ca sa iti sufle in timpan ce sa scrii

Edited by Intruders
Link to comment
Share on other sites

Heh, nu mai vorbiti daca nu stiti. Am un prieten care a lucrat la zapp, NU o sa vedeti NICIODATA, sa va mearga vodafone sau orice alta retea pe un telefon ZAPP si invers, nu se decodeaza sau chesti de genul deoarece ZAPP lucreaza pe o frecventza mult mai mica decat celelante retele. Acum nu garantez ca merge ce zice el acolo.. dar eu cred ca este posibil

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...