Jump to content
blade4ever

Sugestie ?!

Recommended Posts

Am un site (warez) muzicamp3 [dot] net .Este pe platforma wordpress si are integrat (multumita lui benny) un script ce preia automat continut de pe trilulilu (titlu,player + download link direct) . Intrebarea mea este ,aveti idee daca spameaza site-ul in google search,sau daca voi mai lua ban ? Mentionez ca tot ce genereaza pagina de cautare a site-ului meu nu este indexat,doar strict continutul site-ului (post,pagini,categorii) . Daca descoperiti ceva ce dauneaza please reply.Ms frumos

P.S.

Am editat robots.txt si am blocat si paginatia,ca se facea content dublu

muzicamp3[dot]net/robots.txt

Edited by blade4ever
Link to comment
Share on other sites

Am si eu robot cum ai tu pentru word-press care prea versuri.Nu primesti ban de la google atat timp cat nu pui articole la secunda de exp sa pui 20-30 de articole cu un intreval de timp intre ele de 5-10 secunde.Atunci google isi da seama ca folosesti program care pune automat si nu`i place :).

Succes!

Link to comment
Share on other sites

Am si eu robot cum ai tu pentru word-press care prea versuri.Nu primesti ban de la google atat timp cat nu pui articole la secunda de exp sa pui 20-30 de articole cu un intreval de timp intre ele de 5-10 secunde.Atunci google isi da seama ca folosesti program care pune automat si nu`i place :).

Succes!

Am editat cron job la 1 ora adauga in jur de 20 fisiere :-?

10x pentru informatie .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...