Jump to content
prime_edoced

sqli hint

Recommended Posts

In aceasta "ipostaza" nu am 10 posturi sa fac o cerere.. dar totusi am.Vreau doar un hint de la cei m-ai intelepti legat de sqli.

deci sa zicem ca avem

union all select 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18--+

sunt curios ..daca gasesti o vulnerabilitate sqli , o exploatez pana in acest punct..iar aici nu mai apar coloanele vulnerabile e doar un false positive sau exista alta metoda/alternativa pentru union? inafar de metodele gen UNI/**/ON

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators
In aceasta "ipostaza" nu am 10 posturi sa fac o cerere.. dar totusi am.Vreau doar un hint de la cei m-ai intelepti legat de sqli.

deci sa zicem ca avem

union all select 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18--+

sunt curios ..daca gasesti o vulnerabilitate sqli , o exploatez pana in acest punct..iar aici nu mai apar coloanele vulnerabile e doar un false positive sau exista alta metoda/alternativa pentru union? inafar de metodele gen UNI/**/ON

Se poate sa fie blind sqli chestia la care te referi.

Link to comment
Share on other sites

depinde de la caz la caz..

daca esti sigur ca ai gasit nr de coloane incearca in loc de 1,2,3.. sa pui null dupa care prin incercari repetate incerci sa gasesti coloana care face output inlocuind null cu un nr de obicei 9999999999 ca sa sara in ochii..

verifica sa nu fie utilizat parametru in mai multe cereri sql .. aici e mai greu de explicat ce ai de facut..

sau in ultima instanta il faci blind

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...