Jump to content
l00p

Cum iti monetizezi site-ul ?

Recommended Posts

Depinde de nisa, depinde de limba, depinde de multe.

Variante mai bune cel putin pe Romania daca stii sa te impui sunt : agentiile, advertorialele, linkurile sponsorizate pe perioade lungi la sange, promovare prin bannere, interviuri, angrenarea unor aplicatii speciale pentru retelele sociale, review-uri, organizarea de concursuri samd. :-)

Link to comment
Share on other sites

Pentru Romania este foarte bun si afilierea, eu am inceput ceva cu emag. Am avut si cu 2parale, am facut ceva, eram la inceput si nu prea stiam, dar am mai invatat.

Pentru engleza, cu target USA, clar merge cel mai bine adsense, mai ales cand iti faci MNS-uri(micro niche site). Castigi si cativa dolari/click.

Link to comment
Share on other sites

Eu am deschis saptamana trecuta un site (.com - english) afiliere clickbank....

O sa bag si Adsense dar mai intai sa il termin si de abia dupa Adsense.... nu prea ma grabesc, prefer o vanzare la 2 zile de 30$ decat 50centi pe zi (in cazul fericit, dar un site, pe Romania ce e drept, asa scotea).

EDIT: Dupa ce o sa ajung la vreo 10.000 vizitatori pe zi voi baga AdSense-ul. Mai ales ca AdSense se intelege bine cu CB-ul. Nu iti convine un produs, dai click pe reclama :D si in general reclamele (tot la produse) au un CPC destul de maricel...

Edited by Cristi1911
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...