Jump to content
Vlachs

Hacking Contest - $$$

Concurs  

26 members have voted

  1. 1. Concurs

    • Particip(platesc taxa) sau donez!
      13
    • As participa dar nu as plati nimic!
      9
    • Nu vreau sa particip sau sa donez!
      4


Recommended Posts

Propun sa se organizeze un concurs pentru userii rst legat de hacking dar nu orice concurs in care iti apare doar numele ci un concurs in care sa castigi ceva, o suma de bani/domeniu + hosting pentru o perioada sau mai stiu eu ce, toti userii pot cotiza cu bani, cu o placa video nou nouta, cu un hdd, cu orice!

Tipul de implicare:

1.Donator - donezi o suma de bani concursului si o sa iti apara nick-ul/firma pe pagina concursului

2.Participant - propun ca pentru inscrierea in concurs sa se perceapa o suma modica (5,10 dolari) care sa tot se adune la castigul final!

Concursul sa fie impartit pe dificultati, incepator/mediu/avansat pentru a stimula toti userii rst, persoanele care se inscriu la primele 2 sa aiba cont de cel putin 1,2 luni, peste 20 de posturi!

Nu cred ca e necesar sa va dati numele, totusi e un forum de hacking(anonimitatea e totul) dar o sa trebuiasca sa sa va verificam la sfarsit cumva, nu putem permite ca avansatii sa se bage la incepatori si tot asa!

Acum sa aud pareri si nu vreau posturi tampite, va rog frumos, votati daca sunteti de acord sa cotizati si sa participati!

Edited by Vlachs
Link to comment
Share on other sites

O idee buna !! sunt deacord, cotizez dar doresc ca absolut toate detaliile sa fie publice aici pe forum, cum se acorda premiile, de unde se lucreaza, ce siteme, ce comunicatii, ce date trebuie, imi place ideea dar as dori ca totul sa fie 100% transparent aici pe forum pentru toata lumea nu numai pentru participanti, daca totul este ok nu cred ca o sa fie comentarii prea multe aiurea si o sa reusim si la anul cu aceasta idee daca merge bine acuma.

la orice concurs la care am participat pana acum am auzit povesti ca unii erau in legatura cu altii, altii stiau mai mult...etc si totul nu era 100% transparent doar vorbe despre garantat, incredere, securitate, masuri de siguranta, transparenta dar la propriu underground-ul lucra...

Edited: mersi benny ... nu e vorba numai de donatii - banii sunt bani ori ca ii dai pe ceva ori pe altceva macar asa raman cu o experienta. Orice concurs este binevenit atat timp cat este organizat cum trebuie si la vedere. Asteptam detaliile poate mai chem pe cineva.

Edited by justfor
Link to comment
Share on other sites

@justfor Totul o sa fie la vedere

Pe cei care o sa spuna ca nu si alte prostii, ar trebui sa va ganditi ca sunt oameni care vor sa se implice fara sa castige nimic(programatori sau mai stiu eu ce) si voi nu sunteti in stare sa participati sau sa ajutati in orice fel

Ps:Am putea sa cotizam la "scena" cum o fac si altii dar ne place sa ne cacam pe noi si sa ne basim cu chestii legate de yahoo sau alte prostii juvenile

Edited by Vlachs
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...