Jump to content
Flubber

[Motorola Fire] Upgrade Android 2.3.4 la ???

Recommended Posts

Un amic si-a luat Motorola Fire si a observat ca este foarte veche versiunea de Android ce este instalata pe telefonul respectiv. Vrea sa faca un upgrade de la 2.3.4 la ultima versiune a sistemului de operare respectiv. Din experienta/experientele voastra/voastre, ce ii puteti recomanda? La ce versiune sa faca upgrade pentru telefonul respectiv incat sa ramana functional si sa nu aiba pierderi de memorie si alte minunatii posibile.

Daca face upgrade la ultima versiune de Android, este posibil sa existe incompatibilitati intre puterea telefonului si O.S.? Daca da, la ce versiune trebuie sa faca upgrade, incat sa beneficieze de performanta,compatiblitate s.a.m.d. (toate avantajele posibile ce le ofera telefonul si O.S.-ul)?

Detalii telefon Motorola Fire (pagina oficiala): MOTOROLA FIRE – Android 2.3 Gingerbread Smartphone - Touch QWERTY - Overview - Motorola Mobility India

Multumesc, ma scuzati daca am fost lipsit de anumite detalii pe undeva, nu am cunostinte in telefoane mobile s.a.m.d., daca doriti anumite detalii intrebati-ma si le voi furniza (dupa ce ma documentez putin bineinteles).

Link to comment
Share on other sites

eu am samsung galaxy s si rulez IceCream 4.0.1 (de aprozimativ 3 luni exista unele inconveniente) - de fortat nu incape vorba pentru ca cei de la google o sa scoata update si pentru celelalte smartphone-uri (samsung, motorola....cine mai foloseste android >2.2), care nu vin nativ cu 4.0.1 adica GalaxyNexus, poate daca mai ai rabdare o sa faci update la 4.0.1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...