Jump to content
mami

Nokia lumia 800

Recommended Posts

Acest model de telefon se poate debloca doar pe cod de la operator(imei), în cazul t?u sfr Fran?a. Prin brute force nu este suportat de c?tre nici un tool.

Îmi pare r?u dar nu te pot ajuta, deoarece "colaborarea" noast? cu acest provider... nu este tocmai ok. Îns? am vazut c? sunt unii reseleri pe net care colaboreaz? cu sfr Franta în condi?ii mai bune ?i vând coduri de la respectivul operator. Cât de corec?i sunt acei reseleri nu m? pot pronun?a.

În ceea ce prive?te "decodorii mai pricepu?i" .... to?i folosim acelea?i surse, acelea?i software... s.a.m.d.

Numai bine!

Link to comment
Share on other sites

Acest model de telefon se poate debloca doar pe cod de la operator(imei), în cazul t?u sfr Fran?a. Prin brute force nu este suportat de c?tre nici un tool.

Îmi pare r?u dar nu te pot ajuta, deoarece "colaborarea" noast? cu acest provider... nu este tocmai ok. Îns? am vazut c? sunt unii reseleri pe net care colaboreaz? cu sfr Franta în condi?ii mai bune ?i vând coduri de la respectivul operator. Cât de corec?i sunt acei reseleri nu m? pot pronun?a.

În ceea ce prive?te "decodorii mai pricepu?i" .... to?i folosim acelea?i surse, acelea?i software... s.a.m.d.

Numai bine!

care sunt acei reseleri, ca nu am gasit pe niciunul? Si stiti cand se va putea si la noi in tara decoda, brute-force sau cod, mentionez ca telefonul este furat din Franta si apoi mi-a fost vandut mie, deci nici vorba sa imi dea cei de la Sfr codul:))

Link to comment
Share on other sites

care sunt acei reseleri, ca nu am gasit pe niciunul?

Un exemplu

Si stiti cand se va putea si la noi in tara decoda, brute-force

A?a ceva nimeni nu ?tie.

mentionez ca telefonul este furat din Franta si apoi mi-a fost vandut mie, deci nici vorba sa imi dea cei de la Sfr codul:))

În cazul acesta, dac? telefonul a fost declarat furat în Fran?a este foarte probabil ca cei de la SFF s? nu vând? codul de deblocare, dar merit? încercat. Poate totusi nu figureaz? în bazele lor de date ca fiind furat, cine stie.:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...