Jump to content
Acidripp

Oferta afiliere produse IT

Recommended Posts

Oferta este valabila pentru oricine (inclusiv pentru cei care nu au site-uri), castigul este de 10% din valoarea achizitiei facute de clientul trimis de voi (pe acelasi domeniu, eMag ofera doar 3%), pentru website-uri/bloguri va pot oferi un script foarte dragut, cu bannere personalizate astfel incat sa nu strice aspectul paginii, iar pentru cei fara website, ofer semnaturi pentru forumuri, link-uri personalizare, etc...

Site-ul in cauza este SoftGuard Computers, momentan serviciul de afiliere este offline, incec sa il termin maine, cei interesati dati-mi un mesaj sau lasati aici un comment....

*Atentie, plata se face incepand de la 50 Lei, NUMAI in cont bancar (exista si posibilitatea transformarii castigurilor in credit pentru achizitionarea produselor de pe site).

**Ca exemplu, pot sa va spun ca am site-ul de 3 zile, cu o medie de 60 vizitatori/zi si vanzari zilnice intre 600 si 1000 Lei... Deci daca puteti trimite 60 de vizitatori unici/zi puteti castiga intre 60 si 100 Lei...

Link to comment
Share on other sites

preturile pe care le am eu afisate sunt exact preturile de en-detail de la distribuitor, in plus am oferte speciale care sunt sub pretul distribuitorului, iar tm.ro este TLD, nu subdomeniu, am ales tm, deoarece firma noastra este din Timisoara (softguard.ro era deja luat), cat despre preturi, nu cred ca mai mult de 10% din ele sunt peste pretul unor magazine, restul sunt cu mult sub pretul pietei, iar aici nu ma refer la okazii.ro, deoarece noi fiind firma, oferim factura, garantie si posibilitatea de returnare a produselor in termen de 30 de zile fara obligatii....

sa iti dau un exemplu... adaosul nostru comercial este de 30% (TVA inclus), sa zicem ca vand un produs de 130 lei, de aici, 6 lei sunt TVA-ul (24%), 4 lei e impozitul pe venit (16%) si 13 lei sunt cei 10% oferiti refferal-ilor, raman cu 7 lei.... inca esti de parere ca e mult?

Pentru cei care sunt interesati: http://softguard.tm.ro/afiliere.php?page=inregistrare

Edited by Acidripp
Link to comment
Share on other sites

mi-ar trebui si mai multe dimensiuni de bannere (macar cele standard)

125x125 / 160x600 / 120x240 etc... (daca nu stii dimensiunile standard e o lista pe wiki ;)

+ o pagina unde sa putem urmarii traficul adus + cati din cei adusi au cumparat ceva... (asta ca sa nu ma apuc eu sa fac pagini intermediare ca sa pot monitoriza)

+ ca in general lumea nu cumpara din prima, intra se uita apoi revine ulterior in alta zi... sper ca ti cont de asta si le bagi un cookie ca sa ii identifici ulterior...

Edited by Birkoff
Link to comment
Share on other sites

mi-ar trebui si mai multe dimensiuni de bannere (macar cele standard)

125x125 / 160x600 / 120x240 etc... (daca nu stii dimensiunile standard e o lista pe wiki ;)

+ o pagina unde sa putem urmarii traficul adus + cati din cei adusi au cumparat ceva... (asta ca sa nu ma apuc eu sa fac pagini intermediare ca sa pot monitoriza)

+ ca in general lumea nu cumpara din prima, intra se uita apoi revine ulterior in alta zi... sper ca ti cont de asta si le bagi un cookie ca sa ii identifici ulterior...

Ma voi ocupa de bannere maine, iar apoi voi introduce optiunile de monitorizare, statistica se tine dupa ip refferal si data, adica daca tu ai trimis un utilizator azi si el va cumpara peste o saptamana, ip-ul lui va fi afisat in pagina comenzii impreuna cu id-ul tau de refferral.....

Link to comment
Share on other sites

iti scriu tot aici ca nu am unde (pe site nu vad o pagina de sugestii si reclamatii ci doar aia de contact)

- sa generezi o statistica lunara pe care sa o trimiti la userii o data pe luna ca sa stie si ei ... sa nu fie nevoiti sa intre in fiecare i sa vada cat au castigat...

- ergonomia site-ului lasa mult de dorit... am vrut sa caut si eu un monitor de 20-22inci dar nu am nici o modalitate de sortare, ar trebui la fiecare categorie sa existe cumva o sortare minimala (la monitoare dupa pret/rezolutie/dimensiuni) la lalptopuri dupa procesor/pret/memorie/hdd etc... ca sa gaseasca vizitatorul mai repede produsul dorit... asa cum e site-ul acum marea majoritate vor pleca pentru ca nu sta nimeni sa ia fiecare pagina la rand sa vada daca ai produsul cautat de ei...

- incearca sa regandesti total ergonomia site-ului, inspira-te dupa emag de exemplu, acolo gasesti din 2-3 clikuri exact ceea ce cauti ceea ce e un avantaj major ... (poti face o pagina de cautare in care sa implementezi ce am spus mai sus daca nu poti modifica prea repede paginile, e mai rapid)

- partea de seo lasa de dorit... mai ai de lucru si acolo

Inteleg ca e o firma mica care incearca sa se impuna pe piata, dar ca sa ajungi in top trebuie sa ti cont de cumparator si de detalii, altfel ai mult de pierdut... (time is money iar la un site web asta se stie din prima, daca in 1 min vizitatorul nu gaseste ce cauta nu mai revine...)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...