Jump to content
matsonmar

De Vanzare Credit Vodafone

Recommended Posts

Poti administra contul indiferent ca ai cartela sau abonament.

Daca are acces la vreun cont al unei persoane care nu i-a dat acces si face tranzactii neautorizate catre x numere, contul persoanei va fi blocat pentru o perioada de timp, cat si cartelele unde a fost transferat credit.

In urma accesarii si transferurilor facute neautorizate de pe acel cont, se va deschide o ancheta, care va dura ceva timp pentru a stabili cauza si a lua o decizie concreta de final.

Victima in cauza nu poate plati sutele de euro care au fost transferati fara consimtamant de catre o alta persoana. In acest caz ancheta va continua, iar cartele unde a fost transferat credit cat si contul de pe care s-a transferat vor ramane blocate.

Nea "matsonmar" are 6 posturi iar contul e nou facut, asa ca aveti grija ceea ce faceti, fiinca sar putea sa va treziti cu cartelele blocate.

  • Verificati daca nenea detine acel numar de pe care transfera.
  • Punetil sa va sune sau sa dea un bip, pentru a verifica.
  • Nu acceptati mesaje, ele pot fi trimise cu ce destinatar doreste, care pot contine litere sau numere.

Link to comment
Share on other sites

ma oameni buni :

Nu are nici cea mai mica legatura cu abonamentele . Va pot suna de pe numarul de pe care va trimit creditul , va dau mesaj ce vreti voi. Deci repet creditul nu se transfera de pe vreun cont de abonat ... nu are nici cea mai mica legatura cu contul de abonat. Numarul meu de pe care va trimit creditul nu se incarca de pe cont de abonat.

Link to comment
Share on other sites

Poti administra contul indiferent ca ai cartela sau abonament.

Daca are acces la vreun cont al unei persoane care nu i-a dat acces si face tranzactii neautorizate catre x numere, contul persoanei va fi blocat pentru o perioada de timp, cat si cartelele unde a fost transferat credit.

In urma accesarii si transferurilor facute neautorizate de pe acel cont, se va deschide o ancheta, care va dura ceva timp pentru a stabili cauza si a lua o decizie concreta de final.

Victima in cauza nu poate plati sutele de euro care au fost transferati fara consimtamant de catre o alta persoana. In acest caz ancheta va continua, iar cartele unde a fost transferat credit cat si contul de pe care s-a transferat vor ramane blocate.

Nea "matsonmar" are 6 posturi iar contul e nou facut, asa ca aveti grija ceea ce faceti, fiinca sar putea sa va treziti cu cartelele blocate.

  • Verificati daca nenea detine acel numar de pe care transfera.
  • Punetil sa va sune sau sa dea un bip, pentru a verifica.
  • Nu acceptati mesaje, ele pot fi trimise cu ce destinatar doreste, care pot contine litere sau numere.

hKr .... cand te-ai inregistrat pe forum , aveai cont cu vechime cumva ??? Da m-am inregistrat ieri si ieri am postat anuntul. Habar nu am daca blocheaza sau nu cartela nu am nici cea mai mica idee. Fac aceeasi chestie pe niste retele din Africa si nu e nici cea mai mica problema.

Link to comment
Share on other sites

hKr .... cand te-ai inregistrat pe forum , aveai cont cu vechime cumva ??

Este cat se poate de logic, ca atunci cand te inregistrezi, devine un cont NOU si nu poate avea vechime imediat ce te-ai inregistrat. :|

Am tras atentia tuturor care vor sa cumpere, pentru a sti despre ce este vorba si cum stau lucrurile pe aici.

Cand am spus ca ai doar 6 posturi si contul e nou facut, este deja un surplus pentru a lua situatia mai in serios.

Din ceea ce ai spus acum, reiese ca ai mai facut tranzactii fara consimtamant-ul acelor persoane care detin acele conturi de pe care faci tranzactii de credit.

Astea se specifica/mentioneaza in topic atunci cand il faci, nu dupa xx posturi, intrebari si discutii aiurea care de obicei ies si din subiect.

Data viitoare posteaza corect. Dai edit in post-ul tau si fal cum trebuie.

  • Am conturi de vodafone furate, sustrase prin diferite metode si transfer credit de pe ele.
  • Ai putea sa mentionezi ca in urma tranzactilor facute nu ati asumi raspunderea pentru problemele create sau in urma folosirii informatilor de pe acel cont. Pentru a sti doritorii de credit ca, exista si riscuri de blocarea cartelelor sau crearea unor dificultati/probleme in urma folosirii creditului. Fiinca nu este contul tau si nu este legal vanzarea anumitor bunuri ale altor persoane fara consimtamantul lor.

Salut

EDIT:

Cacat, nu am vazut ca ai facut dublepost. Edit nu s-a inventat la voi.

Trebuie sa va faca omul o schita, sa va desenze cumva sa intelegeti si voi unde este butonul EDIT sau ca macar simplu fapt ca exista.

Va trebuie un tutorial pentru a sti si invata la ce se foloseste CODE, LIST , EDIT sau altele de genul care sunt de BAZA.

Nu are nici cea mai mica legatura cu abonamentele

Deci tu trasnferi credit din contul unora care au prepay(cartela) nu abonament, catre numarul tau. Iar tu la randul tau trimiti mai departe altora.

In cazul acesta nu mai exista riscul de a fi blocate cartelele.

Dar intrebarea mea este acum, chiar asa bogatasi ai prins cu cartele prepay fara abonament ? Sa iabe atat credit pentru a transfera la xxx persoane ?

EDIT 2:

Mesaj privat:

deci cu creditul ala futui mama lui de credit , nu e de pe nici un abonament furat sau cont sau ce dracu sunt alea ... n-am avut in viata mea cont de vodafone sau alt operator .... e simplu il iau de pe diverse siteuri , incarc un sim de-al meu si dupa aia transfer ... got it ?

am un african cu care fac chestia asta de 2 luni si nu a fost nici o problema sa se faca chargeback la credit sau simuri blocate.

crezi ca imi era greu sa scriu : creditul vine de e nu stiu ce conturi simurile se pot bloca etc etc ceream 30 de centi la 1 euro si aia era ... dar nu e luat de pe conturi de abonati

deci nu are nici cea mai mica legatura cu abonamente sau cu RO ...... intelegi acum ?

Ce simplu a fost ! Era greu sa faci asta si in topic, sa stie lumea despre ce este vorba ?

  • Nu transfer credit de pe conturi furate.
  • Imi incarc cartela de pe diferite site-uri prin diferite metode precum carti de credit conturi paypal etc. dupa care eu va trimit voua credit de pe cartela mea.
  • De 2 luni fac asta si nu am intalnit probleme precum chargeback sau sim blocat.
  • Stiti cum sta treaba, fara alte comentarii in plus, cei doritori sa ma contacteze.

Zi mersi pentru stabilirea vanzarii si a topicului.

Gandestete cate discutii aiurea si cate jigniri si injuraturi ai fi primit precum:

Dute ma ... bateti coasa

Ai vreun cont de abonament si deja vrei sa vinzi credit ? sa vi cu dovezi ca e cont-ul tau

  • Marsh ma de aici.
  • Da-ti foc si la anu mai mult noroc.
  • Etc.

Si asta de ce ? Pentru ca nu ai scris 3 cuvinte in primul post.

Omul intelege dupa cum te adresezi dupa cum te exprimi.

Nimeni nu putea sa "ghiceasca" de unde provine creditul.

Tocmai din aceste motive reies deobicei discutii aiurea, lipsite de sens si deraiate de la subiect. Creand deobicei si conflicturi intre membrii ai forumului.

Edit 3:

Wrong section !

Dasta exista sectiunea "RST Market" pentru vanzari/cumparari.

Edited by hKr
Link to comment
Share on other sites

Intradevar dar si "in afara" sau pe alte forumuri, este nevoie de a ne da detalii de unde provine si care sunt riscurile.

Iar pentru ca nu se expun detalii si exprim cum trebuie, cred ca sunt constienti, sa se astepte la raspunsuri de genul, cum ai primit tu + niste discutii inafara subiectului si conflicte create efectiv aiurea intre membrii ai rst-ului, incepand de la contraziceri.

Ce sa zic, in situatia ta, cum se obtine acele credite si apoi se trasnfera pe cartela ta iar de a colo mai departe, pare destul de sigur, pentru cei care li se transfera credit-ul de pe cartela ta, chiar de credit-ul se obtine ilegal de catre voi.

Nesiguranta e la cei care umbla cu escrocherii de genul, iar in cel mai rau caz, in situatia ta, sanse foarte joase de aproximativ 5% de a ati fi blocata cartela tie dar nu celor care le-ai transferat mai departe.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...