Jump to content
Burnn

[Vand E-book ] Cum sa te lasi de tigari in 2 saptamani

Recommended Posts

Buna seara. Numele meu e Adrian si am 22 de ani. Lucrez in acelasi domeniu ca si majoritatea de pe acest forum, mai exact in domeniul IT.

Am fumat aproximativ 6 ani, in jur de 15 tigari pe zi ( zilele obisnuite ) cand ieseam in cluburi etc saream de un pachet pana acuma 6 luni.

Am avut 2 tentative de a ma lasa de tigari dar m-am reapucat de fumat de fiecare data.Prima data 1 luna si a 2 oara 3 luni mai exact.Acuma am 6 luni de cand numai fumez.Cum am reusit ?

Pentru inceput nu pot sa iti garantez ca va merge si in cazul tau.Ok atuncea ce vand ? Metoda mea personala de a rezista 2 saptamani care sunt cele mai importate. Iti explic pas cu pas in fiecare zi de la ora 8 dimineata pana la ora 12 seara cand ma pun sa dorm.

De ce e important sa rezisti 2 saptamani ? Pentru ca dupa 2 saptamani organismul se obisnuieste fara nicotina si numai devine o dependenta fizica doar psihica atat.

Totul e explicat in carte blog-ul se va lansa in curand . Pretul cartii e 50 de ron + taxe postale si contine 20 de pagini.

Forumularul de comanda:

http://goo.gl/jagHQ

Care vrea sa cumpere bine care nu sa se abtina de la comentarii inutile.

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Guest expl0iter

Eu cand am zis STOP, pai nu am mai fumat:). AM fumat 5 ani... ma mai lasam cate 2 luni, iar ma apucam, dar de data asta am 5 luni de cand ma mentin. Sportul ar fi o motivtie (ca sa nu mai dau alte exemple).

Nu recomand sa cititi carti despre cum sa va lasati de fumat deoarece nu o sa reusiti asa. Totul pleaca de la vointa pe care o aveti. Va ganditi in primul rand la sanatate, buget, mirosul spurcat care iese din plamani, tusea, felul in care te rod plamanii cand nu ai tigari... pe scurt: Ganditi-va ca sunteti niste prosti controlati de 0.8 MG nicotina. 0.8 MG controleaza o bucata de 80KG de carne, grasime etc... ciudat asta :-?

Link to comment
Share on other sites

@expl0iter Ai foarte mare dreptate.Astea cu metodele din carti nu o sa functioneze niciodata.Cica metoda lui personala pas cu pas.Pai daca e metoda personala cum sa functioneze si la altcineva?Eu poate am alt program de zi cu zi,deci nu prea bate asta.Chestia asta cu lasat de fumat din carti e exact ca si acum cativa ani cand toti vindeau CD-uri cu metode de facut bani pe net.Probabil ca inca mai exista naivi care cred in miracole dinastea.

Link to comment
Share on other sites

Ca sa te lasi de fumat trebuie sa ai ambitzie !!! Eu vara trecuta m-am lasat de fumat in jur de 2 saptamani, fara sa citesc ceva sau medicamente.. etc.. din prostie am bagat tzigara iar in gura, si inca nu ma simt in stare sa zic STOP... Am fost la doctor sa intreb daca exista ceva care ma poate ajuta sa ma las de fumat, mi-a raspuns scurt si zincer! " Da, ambitzia ". Sa nu incerce nimeni sa se duca in farmacie sa ceara pastile ,etc.. toate sunt cancerigene chiar si tigarile electronice!

Link to comment
Share on other sites

Bine spus @ aditzahk.Am uitat sa precizez lucrul cel mai important in asta AMBITIA!!!Fara asta nu o sa reusesti niciodata cu tot cu prostiile care au iesit acum CD-uri,carti,plasturi,tigari electronice si mai stiu eu ce.

Fara ambitie, degeaba incerci sa te lasi de tzigari, la maxim nu fumezi vreo 5/6 ore, dar dupa 100% bagi tzigara iar :)) si spui : ULTIMA ! :))))))

Link to comment
Share on other sites

Deci eu spun fara rusine ceea ce urmeaza sa spun.

Am 15 ani, la 6 ani m-am apucat ca prostul sa fumez, nu stiam riscurile la care se ajunge si nu stiam ce e dependenta atunci, si am deja 9 ani de cand fumez, fumez ca un obosit vreo 9-10 tigari pe zi, o data mi-am rupt mana si am fost operat, am stat in spital 19 zile si in alea 19 zile n-am fumat deloc, bineinteles era si mama cu mine in spital atunci, eu avand 12 ani cand mi-am rupt mana si am fost operat...etc, iar dupa ce m-au externat direct la tigari mi-a stat capul si direct aia am si facut ... Deci depinde de fiecare, nu ca primele 2 saptamani nu fumezi si gata... depinde de alea 2 saptamani cum ai reusit sa nu fumezi... eu de exemplu am fost obligat in situatia mea.

1 Pachet la 2 zile = 11 de lei ;

15 Pachete/luna = 165 de lei doar pe tigari.

Edited by RFGMeQ
Link to comment
Share on other sites

Eu m-am lasat de fumat cu lame ORBIT,cand simteam nevoia sa fumez bagam o guma.Incercati chiar functioneaza.Am mai incercat atunci cand aparusera gumele alea nicorette sau ce erau daca fumai iti venea rau.Oricum succes cu cartea eu mi-am "dezvaluit" metoda gratis...sper sa reusiti ca e mai bine fara tigari ,in primu rand scapi de o grija + ca daca fumezi un pachet pe zi sunt 4 milioane pe luna da-o dracu`

Edited by ripoff
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...