Jump to content
DjPrototype

Cum sa furi admin pe server de cs

Recommended Posts

Salut, vreau sa va zic tecnica mea dea lua admin gratis pe un server de cs, multi poate stie altii poate nu.

1.Va uitati pe server la admini care sunt mai butii sau direct la owner daca vrei sa incercati norocu.

2. intrati pe messenger si vorbiti cu el ca aveti o problema la config si va da afara dupa sv cand intrati, dupa ce bagi niste vrajeli ii spui daca poate sa de configu lui sa vada ca merge.

3. dupa ce luati configu va duceti jos si veti gasi ceva de genu " setinfo _pw bla bla " acea e parola de la admin

Daca incepi cu communitati mici ownerii sunt mai buti decat playeri.

http://s13.postimage.org/xsn3hvddh/Cattura.png

http://s13.postimage.org/r3gk1us1h/Cattura1.png

ala din poze e owneru la sv si la forum cika -_-"

Edited by DjPrototype
Link to comment
Share on other sites

Nu mai bine cauti pe DC fisiere din astea?

Poti sa cauti pe DC,si chiar daca gasesti...nu stiu cum poti folosi acel admin atata timp cat nu stii pe ce server merge...

Adica,eu din cate stiu in config apare doar numele si parola(din ceea ce ne intereseaza pe noi)nu si ip-ul serverului pe care joaca...

@DjPrototype:Stiam demult faza asta,si multi o stiu...nu tre' sa stii prea multe despre Counter-Strike ca sa iti dai seama despre ceea ce ai scris tu mai sus.In ziua de azi multi mucosi au cate un server si viseaza sa aiba o comunitate,dar asta nu ar fi o problema deoarece fiecare are dreptul sa isi doreasca ce vrea.Problema e ca atunci cand ai un server tre' sa stii sa il configurezi cat de cat,pe cand ei nu stiu ce e ala CFG...

Postul asta cred ca l-ai facut pentru mucosi:).

Defapt dupa cat de corect ai scris eu cred ca...:))mi-am dat destul cu parerea.Parca vad cum sar cativa pe mine sa comenteze.Ceea ce am scris mai sus nu e nimic alt ceva decat parerea mea,si doar pentru ca unora nu le place sau nu le convine nu inseamna automat ce tre' sa dea reply si sa comenteze despre parerea mea.

Link to comment
Share on other sites

eu aveam alte tehnica:)

Iti faci un server de cs, chemi un admin pe server si dai din consola la server user si id-ul lui si o sa-ti apara si parola...

exemplu: user 2

nu mai stiu cum era ca n-am mai facut-o de mult...

Merge si acum, cu passworld rcon. Dar ca sa mearga adminu trebuie sa puna parola inainte dea intra pe sv " setinfo _pw alalall " si cum multi nu pun mereu parola de fiecare data care intra in cs, rar mai gasestii.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...