Jump to content
Gonzalez

Cum sa: rulezi scripturi C++/C

Recommended Posts

Foarte simplu, pentru primul pas trebuie sa downloadezi :

Microsoft Visual C++ ( sunt sigur ca-l gasiti intr-un warez , DC++ )

Copiaza codul sursa intr-un Notepad, si salveaza-l ca :

Fisier.CPP (daca este script C++) sau Fisier.C (daca este script C)

Asigurate ca ai verificat codul sursa.

Deschide-l cu noul program downloadat (Microsoft Visual C++) si complieaza-l. Rezultatul va fi un fisier EXE.Nu-l rula inca,el se va inchide in multe cazuri.Dute la Start > run > Scrie CMD si apasa enter.Acum ar trebui sa fi in DOS command prompt.Trage cu mouse-ul EXE-ul creat in fereastra de DOS command prompt si apasa enter.Ar trebui sa vezi rezultatul scriptului acolo.Exemplu:

haxor.exe [tinta] [incercari]

Ar trebui sa scri EXACT asa cum este (dar schimba tinta si numele fisierului)

"C:/kill.exe" [url]http://www.protv.ro[/url] 10

Apasa enter,acest lucru ar insemna ca http://www.protv.ro este tinta si va incerca sa-l atace de 10 ori.Acesta e doar un exemplu.

sub7

Link to comment
Share on other sites

buna intentia dar ce ai scris tu mai sus nu e chiar corect...

1. scripturi c++/c nu e chiar corect, un cod scris in c++/c nu e un script , e pur si simplu un cod scris in c++/c (sursa)

2. nu le rulezi, le compilezi

3. MS Visual c++ nu e singurul compilator, sunt si altele

...

ca sa intelegi, diferenta dintre scripturi si limbaje de programare, de fapt un script e scris tot intr-un limbaj, dar el nu ruleaza fara miez, sa iti dau un exemplu:

1. Perl cred k ai auzit, na tu faci codu' dar nu il poti rula fara perl

pe cand un cod scris in c++/c nu il poti rula daca nu e compilat, deci scripturile le rulezi pe cand un cod scris in c++/c il compilezi...

-----------------------------

Daca tot vrei sa folosesti coduri scrise in c/c++ ia frate un linux k acolo ai compilatoare si arhive cate vrei, sau daca vrei windows foloseste Cygwin

ps: scuze dak am gresit cu ceva, nu sunt programator... :D ..am incercat sa ajut, sper k nu am stricat tot :D

bafta!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...