Jump to content
H4ck3rPr4fz0rrr.

Vreau sa fac un "multi e-mail bomber"

Recommended Posts

Dupa cum mi-a spus si NemesisITSC sa fac un topic nou daca nu ma descurc am facut.

As vrea sa fac un email bomber dar sa trimita la mai multe victime (1-1000) . Ori cu copy dintr-un notepad si paste in "TextBox" in program, ori sa faca import si sa le ia din notepad(nu stiu cum) .

El arata asa:

here.jpg

As vrea:

here1.jpg

Codul care-l am acum este:

Imports System.Net.Mail
Imports System.IO
Public Class Form1

Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
Timer1.Start()
End Sub

Private Sub Button2_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button2.Click
Timer1.Stop()
End Sub

Private Sub Timer1_Tick(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Timer1.Tick
Dim MyMailMessage As New MailMessage
Try

MyMailMessage.From() = New MailAddress(TextBox1.Text)
MyMailMessage.To.Add(TextBox3.Text)
MyMailMessage.Subject = TextBox5.Text
MyMailMessage.Body = (TextBox4.Text)
Dim SMTP As New SmtpClient("smtp.gmail.com")
SMTP.Port = 587
SMTP.EnableSsl = True
SMTP.Credentials = New System.Net.NetworkCredential(TextBox1.Text, TextBox2.Text)
SMTP.Send(MyMailMessage)

Catch ex As Exception

End Try
End Sub

Private Sub Button3_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button3.Click
Timer1.Interval = Textbox6.Text
End Sub
End Class

Ca sa aveti idee cum ar trebui codul, am un cod(nu facut de mine) dar trimite doar unui id. As vrea sa modific linia unde trimite, sa trimita mai multor id-uri. As vrea si un cod sa arate cate mailuri s-au trimis si linia respectiva care face asta (nu stiu care dintre alea de acolo arata, doresc numele) .

Multumesc Anticipat, sper ca cineva sa ma ajute.

Link to comment
Share on other sites

In primul rand trebuie sa incarci fisierul cu mailurile si trebuie sa salvezi intr-o lista fiecare linie citita din acel fisier. Dupa ce ai facut asta ar trebui sa ai o lista cu toate mailurile din fisier.

Cand vrei sa le trimiti doar parcurgi acea lista cu un for si trimiti un mail pentru fiecare.

Ca sa afiseze cate a trimis faci un contor pe care il incrementezi dupa fiecare trimitere.

Reading a Text file Line by Line - Visual Basic - Source Code | DreamInCode.net

ArrayList Class (System.Collections)

How to use VB.NET ArrayList

VB.NET Collections Tutorials

Invata sa scrii cod. Ce faci tu, nu e programare.

Edited by M2G
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...