Jump to content
Aft3rDark

Cum spargi phpbb 2.06 (credits:Aft3rDark)

Recommended Posts

<div class='quotetop'>QUOTE("BlueZet")</div>

am gasit un site care era de phpbb 2.0.6 si avea prajitura "a:0:{}" am modificat-o cum trebea Smile) si degeaba >Smile Twisted Evil nu a mers nimik..sau nu merge decat la forumuri /Smile

pai la ce altceva sa mearga?

Ho calca frana ca te ambalasi prea tare...am gresit.. vruiam sa zic doar la unele forumuri nu la forumuri* ! Mai gresete si omu nu se gandeste numai la un lucru

Si am rezolvat faza gresi eu ceva la codu acela...

Link to comment
Share on other sites

<div class='quotetop'>QUOTE("DJAx3L")</div>

"a:2:{s:11:"autologinid";b:1;s:6:"userid";s:1:"2";}"  ... o copiez asa sau tre sa fac un cont sa il scriu la user id ?? .. m`ma tot chinuit pe siteu ala cu avocati dar nimic :(

scrie f clar in tutorial !

deci inlocuieti cokkie-ul a:2: cu ce scrie intre ghilimele. si apoi intri din nou pe forum si vei fi autentificat ca admin ;)

Link to comment
Share on other sites

intr`adevar scrie foarte clar :-W .... atata de clar ca de aia sunt 3 pagini cu intrebari ... auzi .. ce nu inteleg eu .. de ex la siteul cu avocati am gasit asa "a:0:{}" si am inlocuit cu "a:2:{s:11:"autologinid";b:1;s:6:"userid";s:1:"2";}" si tot nu merge ... un alt ex e siteul in care am vrut sa intru de la inceput .. si acuma intrebare e la AUTOLOGINID si la USERIDtrebuie sa scriu eu un cont si sa fie asa (ex) "a:2:{s:11:"ghitz

Link to comment
Share on other sites

ce tare e faza pacat ca merge doar la versiunea aia am spart ceva forumuri cu ala dar numai forumuri free ca nu ma mai bag la cele cu domenii platite ca poate o dau de belea de abia am scapat cu WoW :( am crezut ca o sa o dau de belea cand am auzit ca mi-au trimis logul cu ip-ul meu la Astral

Link to comment
Share on other sites

ce chestie.. raspuns cand am dat search pe msn:

We are seeing an increased volume of traffic by some malware software. In order to protect our customers from damage from that malware, we are blocking your query. A few legitimate queries may get flagged, and for that we apologize. Please be assured that we are hard at work on this problem and hope to get it resolved even better as soon as possible.

If you are using phpBB, please check out the phpBB downloads site http://www.phpbb.com/downloads.php and make sure you are not vulnerable.

- MSN Search Team

se pare ca nu-s prosti :@

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...