Jump to content
harceaparcea

Darkcomet FUD

Recommended Posts

Daca tot mi-am propus sa infestez forumul cu jegul unora, macar sa fie dublu-post:

Ca raspuns la anuntul de mai sus, am primit PM de la: Weedy92 si rodeveloper.

1)In urma discutiilor purtate cu Weedy92, care isi alesese codul pentru reteaua Orange, ramasese sa astepte cateva minute pana dau build la server, dar intre timp a iesit, n-a lasat niciun mesaj, iar acum este online si nu raspunde.

2)Intre timp am purtat o conversatie si cu rodeveloper, caruia i-am spus ca subsemnatul de mai sus m-a lasat uitandu-ma in soare la un cod de 5E in Orange, si a fost de acord sa i-l ofer pe acesta. I-am transmis codul, impreuna cu serverul, dar tot ce-am primit au fost explicatii pe care nu le-am cerut.

Nu e un scam report, ca doar nu ma opintesc in 5E, ci o notificare pentru cei care vor sa apeleze in viitor la serviciile astora. Weedy92 e un nesimtit, pentru ca nu e drept sa lasi o persoana care are nevoie de tine sa te astepte. Mai mult ca sigur isi trage apucaturile din copilarie, de cand tatal lui a iesit pe usa si nu s-a mai intors.

rodeveloper se incadreaza in profilul teparului marunt virgin, care pentru niste chiloti murdari de fata mare e dispus sa-si toace din omenie si in cele din urma, cu siguranta, o sa ajunga o lepra haituita de lume.

Ambii au caracteristicile sindromului Down si voi face demersurile corespunzatoare ca sa fie inclusi intr-un program ONG de formare si educare, asta ca sa le dovedesc ca puterea bunavointei e mai presus decat un etalon al valorii.

Sfat pentru cei doi: candva, chiar si pe internet, o sa incurcati persoana nepotrivita care o sa sa-si doreasca sa treaca si prin panzele albe ca sa va bage in pamant. Voi continuati cu comportamentul asta de copii cu breton pe ochi si o sa ajungeti sa nu mai vedeti nici lingura cu ciorba.

N-are rost sa postez screenshot-uri cu conversatiile purtate, dar daca mi le cere vreun administrator le voi oferi.

Oferta e inca deschisa. Daca e careva intr-adevar apt, sa-mi lase un PM.

Edited by harceaparcea
Link to comment
Share on other sites

E ora 12:27 am, 22 iunie, acum am incercat acel cod si surpriza " a mers " dar mi-a zis ca am fost reancarcat cu minute nici de cum cu credit. Am incercat codul doar din simplu fapt ca am primit offline de la un prieten la ce ai scris tu aici despre mine.

E adevarat ca acest cod a fost valid. Povestea suna in felul urmator : Am gasit postul si am zis sa te ajut in schimb eu nu ti-am cerut nimik.

<<<

Jun 21 2:24 PM

Sef Sefulet:problema e urmatoarea:p

Jun 21 2:24 PM

instalatii.frig:?

Jun 21 2:25 PM

Sef Sefulet:te grabesti sa til fac acum ?:P

Jun 21 2:25 PM

instalatii.frig:cam acu il vreau

Jun 21 2:25 PM

instalatii.frig:hai ca il faci repede

Jun 21 2:25 PM

instalatii.frig:app e bun cod de orange ?

Jun 21 2:25 PM

instalatii.frig:ca m-a mai cautat un baiat si m-a pus sa ii iau 5e de orange

Jun 21 2:25 PM

instalatii.frig:iar acu nu mai raspunde ...

Jun 21 2:26 PM

Sef Sefulet:k >>>

Apoi pur si simplu m-am pomenit cu un paste a unui cod de 5 euro zice el ( dar dupa ce l-am incercat acum am primit doar minute ),

M-a intrebat daca pana la si jumate e gata si i-am zis ca nu stiu, am tot incercat sa intalez Vb 6 si nu am reusit, a trebuit sa merg undeva , apoi m-am apucat de instalat windowsul, a trebuit sa i dau hwid pentru activarea programului si m-am pomenit cu offline din partea prietenilor ca si cum as fi eu tzepar....

1. Nu ti-am cerut eu nimic in schimb.

2. Am zis ca te ajut , dar am avut o problema la pc si nu am putut instala vb6 si a trebuit reformatat, si nu am stat eu in tine, am si eu problemele mele.

3. Dupa ce reinstalez sistemul ma pomenesc cu mesaje de la prieteni ca si cum as fi tzepar.

Pentru lucru asta nici nu meriti sa fi ajutat. Am ajuns mai devreme acasa sa intru sa mi fac pcu sa te ajut si tu ma faci tzepar ? Nu cred ca am facut niciodatat nici un schimb pe acest forum, sau orice fel de tranzactie. Am cerut doar ajutor, daca am stiut mi-am dat si eu cu parerea. In incheiere iti zic doar atat : esti un nesimtit, pentru ca eu m-am zbatut sa te ajut, dar pentru cele spuse sa sti ca esti un zero taiat in fatza mea.

Link to comment
Share on other sites

Nu te mai chinui sa cauti pe cineva caruia sa`i oferi bani pentru a`ti crypta. Cine va avea bunavointa sa o faca, o va face gratis.

Nu trebuie sa ai incredere in orice bozgor venit pe forum in 2008 cu 10 posturi. Multi in ultima vreme se pare ca au bucuri la 5 10 euro, si o dau in tepe.

PS: Daca tot ai bani de aruncat in stanga si`n dreapta, cumpara`ti un crypter.

Link to comment
Share on other sites

Iti dai singur in cap copile. La Orange n-ai cod de minute la fel ca la Cosmote, ci doar de credit. Incerci degeaba sa-mi pui piedica ca tot tu te impiedici. Simt ca vrei sa ma provoci cumva, dar inca n-ai finete. O poza a cuponului incalca tot ce inghiti tu in sec, asa ca dai cu apa. De ce nu postezi toata conversatia, cand incepeai sa-mi dai fel si fel de motive aiurite? Mai ai si userul "roDEVELOPER", cand tu reinstalezi tot sistemul pentru ca nu esti in stare sa instalezi un amarat de vb6. Mai mult decat atat, nu ma intereseaza ca ai fost tu plecat, ca nu ti-a functionat caruta, ca nu esti in stare sa-ti pui treburile la punct. Din moment ce mi-ai raspuns la cerere am tras concluzia ca esti deja pregatit, ca stii ce faci si ca esti prompt. A trebuit sa trag de tine pana ai iesit. Ce rezulta ? Cat despre cerutul in schimb, nu mi-ai mai fi trimis PM daca nu era vorba de cod si daca tot zici ca n-ai vrut nimic, de ce te-ai folosit de cod ? :)) Apropo, un corp nul, adica un pseudo-corp, nu are proprietati, prin urmare n-are cum sa il defineasca pe un altul ;) Iar ca orice pustan contemporan care se respecta, terfelesti limba romana de la cur pana la talpi.

Concluzia tot aia e: esti un tepar, iar daca esti bozgor ai si o frustrare in subconstient transmisa genetic. Bunicul tau a fost cumva futut in puscarii romanesti pentru ca a fost o zdreanta care a atentat la pamanturile unui popor inradacinat de mii de ani?

Edited by harceaparcea
Link to comment
Share on other sites

Am trimis print screenurile la un moderator, le pot pune si aici : imgur: the simple image sharer

Aceasta este conversatia. Nu mi se pare corect ca sa primesc ban, pur si simplu nu i-am cerut nimic inainte. Mi-a dat paste la cod in conversatie.

Si daca am luat eu ban, motivul care e ? Am inteles ca este interzis rstmarket, dar pur si simplu am vrut sa il ajut, am contul acesta de cativa ani, intru doar sa ma documentez si sa cer ajutor din partea unor useri, mai putin sa ajut! Iar azi cand am zis sa fac si eu un bine , am primit ban!

Nu ma inteles nimeni de pe forum, am avut o problema, pur si simplu nu am putut sa instalez vb6, am incercat sa instalez netframework 2, apoi l-am instalat pe 3... si tot aceeas eroare am primit-o. Am avut o problema si a trebuit sa plec...Pe seara m-am gandit ca aveam sa i criptez lui chestia aceea, si m-am apucat sa formatez hard disk-ul, dupa ce am reinstlat windows-ul , am primit mesaj de la un prieten ca m-a facut unu tzepar pe rst. Am intrat pe id-ul meu si am primt acel offline de la el..I-am facut serverul...Si i l-am dat. Cam asta e toata povestea. Nu merita sa ajuti pe cineva, si apoi sa primesti ban ... atata timp cat eu nu i-am cerut nimic. se poate observa!

rodeveloper!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...