Jump to content
vanish

Procesele de ardere in afara pamantului

Recommended Posts

1.Procesele de ardere chimice din interiorul celulelor umane sunt prezente in spatiul cosmic in vidul cosmic?

2.Procesele termonucleare ard cu flacara in vidul cosmic?

3.Soarele are atmosfera?

4.Pe neptun exista proces de ardere chimca in organisme celulare, dar de ardere termonucleara?

5.Cum arde in vidul cosmic un glob de polistirien de la punctul de contact cu podeaua sau de la circumferinta fiind pus intr-un cuptor cu micounde atasat in exterior unei navete spatiale si fara geam de protectie al cuptorului tinand cont ca undele se reflecta uniform pe toata suprafata obiectului.

6.Poti aprinde un explozibil C4 in vidul cosmic?

7. reactiile de ardere invatate de noi in chimia din scoala/lic/fac necesita oxigen sau alte gaze ca sa fie posibila o reactie de ardere?

Cine mai are nelamuriri sa puna intrebari aici ! Asteptam raspunsuri !

Link to comment
Share on other sites

Intrebare:

Eu am impresia ca in viitorul apropiat vrei sa-ti dai foc prin ardere aprinzandu-te, astfel omorandu-te singur cu mana ta prin auto-sinucidere vomind prin borare, in afara pamantului pe langa atmosfera extraspatiala a neptunului prin circumferinta si arederea termonucleara din vid in spatiul cosmic, am dreptate?

Asta mai degraba s-ar incadra la off-topic,penale sau junk, daca acel vid nu contine oxigen cum pula mea sa produci o ardere in 2012?

Ar mai ramane sa vorbim despre fantome, femei in pula goala sau nave spatiale...ca in rest le-am vazut pe toate aici pe forum.

Edited by me.mello
vomand nu vomitand:))
Link to comment
Share on other sites

Guest Kovalski
1.Procesele de ardere chimice din interiorul celulelor umane sunt prezente in spatiul cosmic in vidul cosmic?

2.Procesele termonucleare ard cu flacara in vidul cosmic?

3.Soarele are atmosfera?

4.Pe neptun exista proces de ardere chimca in organisme celulare, dar de ardere termonucleara?

5.Cum arde in vidul cosmic un glob de polistirien de la punctul de contact cu podeaua sau de la circumferinta fiind pus intr-un cuptor cu micounde atasat in exterior unei navete spatiale si fara geam de protectie al cuptorului tinand cont ca undele se reflecta uniform pe toata suprafata obiectului.

6.Poti aprinde un explozibil C4 in vidul cosmic?

7. reactiile de ardere invatate de noi in chimia din scoala/lic/fac necesita oxigen sau alte gaze ca sa fie posibila o reactie de ardere?

Cine mai are nelamuriri sa puna intrebari aici ! Asteptam raspunsuri !

Ba Einstein, renunta la LSD coaie si apuca-te de munca.

si acum raspunsurile mele:

1 da

2 da

3 nu

4 nu si nu

5 te-ai uitat prea mult la Andromeda

6 idem 5

7 da

Edited by ps-axl
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...