Jump to content
Undeath

Modem USB internet

Recommended Posts

Sunt interesat de internetul asta oferit prin modem USB (internet stick , stick internet 3g , 3g internet stick , orange , vodafone , cosmote).Nu am inteles care e cel mai bun , de ce am nevoie , care este pretul.Sunt interesat sa nu fie prin contract.

Astept parerile voastre.

Link to comment
Share on other sites

Nu exista cel mai bun. De exemplu. Eu am semnal orange full intr-un loc anume, la tara. Acolo merge si modemul, dar logic ca de la Orange. Verifica ce semnal exista in zona unde vrei sa folosesti tu modemul.

Fara contract nu stiu daca exista. Si oricum nu iti recomand, te fura astia de n-ai noroc la trafic.

Link to comment
Share on other sites

Nu iti recomand internet mobil de la oricare provider mai ales pe abonament.

Am avut si eu in prima luna a mers perfect "no problem" cu el. Luna umrmatoare deja facea fite si mergea incet. Minune daca prindeam si eu o zi in care sa mearga ca in prima luna.

Orange mi-a oferit viteza de 3.6 mb/s care au fost valabili doar in prima luna:)):))

Link to comment
Share on other sites

alege ceva dupa tariful cel mai covendabil, si dupa aria de acoperire...te sfatui cel mai bine, sa procuri un modem, fara pachet inclus, poate si unul folosit, la noi el costa mai putin de o 100 RONi, deci, vei fi liber sa alegi pachetul dorit, si vei avea tot o data modem deblocat...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...