Jump to content
totti93

Blogul meu

Recommended Posts

Interesant e ca ai scris in paranteze denumirea in japoneza a jocului Sokoban. Adica sa stim si noi, ce p*la noastra, cum se scrie in japoneza. :)

On: Te-ai gandit la un fundal... negru? Si scrisul in alb? :D Ar arata mai underground, daca tot e un blog de hacking. Si parerea mea e sa schimbi si numele. Numele la blog, la site, sunt foarte importante sa isi dea seama omu din prima despre ce este vorba. Numele blogului tau e cam pt bloguri beletristice, parerea mea. Daca ti se par prea folosite "IT blog", "Tech News", "Hack Journal", atunci recomand: "Totti's hack blog". Parerea mea.

ps: de ce a fost picat forumul rst cateva minute?

Edited by fulminator
Link to comment
Share on other sites

@totti93: Stai departe de nume gen "hack blog"; Dau inspre penibil. Numele e bun cum e acum. Si nu cumva sa pui scris alb pe fundal negru. E obositor pentru ochi.

Numele nu e bun. LOL, stiu ce e ala design reusit sau nu. Ti se pare asta obositor pt ochi: Hack a Day ? Crezi ca vei citi carti pe blog? Posturile sunt 100-200 cuvinte. Think again. Asta e dupa gustul lui. EU numai ZICEAM ca fundalul negru ii va da un aspect underground la blog, daca el ASTA VREA. Oricum, tema e foarte reusita si asa. Arata chiar foarte bine.

edit: @ak4d3a: Daca SEO, marketing, traficul si etc sunt afectate de numele blogului, da, intr-adevar, chiar nu conteaza ce nume e. Sunt curios totusi, avand in vedere ca tu ai nume foarte bun pt blog, de unde ai mai scos si asta...

Edited by fulminator
Link to comment
Share on other sites

@fulminator: Nu stiu cate bloguri/site-uri citesti tu zilnic, dar sunt aproape sigur ca citesc mai multe. E vorba de faptul ca mi-e mult mai comod sa citesc negru pe alb decat invers. La urma urmei scopul blogului lui totti e sa transmita informatie. Ca receptorul sa fie satisfacut, trebuie ca informatia sa fie transmisa usor. Cat despre Hack A Day, nu imi place deloc design-ul. Tocmai d-aia il citesc din reader. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...