Jump to content
caramea

Inventia revolutionara a unui pusti din Romania. Cum iti va schimba PC-ul, tableta..

Recommended Posts

Inventia revolutionara a unui pusti din Romania. Cum iti va schimba PC-ul, tableta si telefonul mobil

Descriere

1. Ideea mea consta in crearea unei aplicatii care va putea modifica interfata grafica a gadget-ului meu dupa bunul plac. 2. Aplicatia va avea puterea de a muta efectiv locul stabilit al barii de menu sau a oricarui lucru ce alcatuieste grafica sistemului de operare. 3. Practic prin aceasta aplicatie fiecare persoana va avea propriul sistemul de operare. Aplicatia poate fi folosita atat pentru calculator, cat si pentru mobil sau tableta.

Cum va schimba aceasta idee lumea de maine

Majoritatea persoanelor care folosesc gadget-uri care cuprind un ecran personalizabil (PC, tableta, mobil etc.). Prin ideea mea vreau sa ofer tuturor posibilitatea sa aiba interfata dorita fara a fi nevoie sa plateasca ori de cate ori vor sa o schimbe. Pentru milioanele de oameni schimbatori in ceea ce priveste preferintele , acestia vor putea modifica dupa bunul plac interfata gadgetului .Sa zicem ca as dori un smartphone cu Android, dar parca ar fi ok si putin din iOS 5 din iPhone. Astfel, prin aceasta aplicatie se va putea crea un ecran sau meniu dupa bunul plac, fiecare obiect amplasat dupa propria dorinta, insa fara ai schimba proprietetea.

Tehnologii folosite

Programare

Timp de implementare

In mai putin de un an.

Cum va arata proiectul

460-0-_cropped_project_1346863942_app0m5047ad7694250.JPG

Sursa:

http://techschool.ro/proiect/my.os.a.way.to.feel.special

Via: StirileProTV | Facebook

Link to comment
Share on other sites

60-70% din copii de pe TechSmart spun bazaconii, e adevarat, sunt niste idei, dar asa pot sa spun si eu ca vreau sa fac statie spatiala pe satelitii lui jupiter si pun la resources : O nava spatiala, alte 100 de sateliti sa faca baza, si ca timp de implementare, vreo 150 de ani.

Nu zic ca nu e bine ce posteaza aia acolo, dar ar trebuii sa se documenteze catusi de putin mai mult in domeniu inainte sa vina cu propuneri.. Nu stiu.. asta e opinia mea..(Ma refer la toate cele 3 categorii de proiecte..)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...