Jump to content
sTrEs

Are careva botnet?

Recommended Posts

Ce intrebare e asta? Toata lumea are cel putin cate un botnet pentru nevoi personale. Numarul de useri variaza de la cateva mii pana la sute de mii...

o spui de parca botnet-urile sunt ca masinile de spalat, "toata lumea are cel putin cate una pentru nevoie personale". vrei sa se inteleaga ca si tu ai un cel putin un botnet cu cel putin cativa mii de fraieri, nu?

e o intrebare destul de simpla, pentru ca as dori niste informatii despre socks-urile care se pot face pe utilizatorii de windows de pe botnet, eu unu nu am folosit asa ceva si duc munca de lamurire:)

daca c&c-ul nu are feature de socks, mai mult ca sigur are de download&execute.

How to Create a TCP socket connect using C to a predefined port - Stack Overflow

mai integrezi un pingback catre un php sa tii evidenta lor si esti bine.

Edited by dumblegate
Link to comment
Share on other sites

o spui de parca botnet-urile sunt ca masinile de spalat, "toata lumea are cel putin cate una pentru nevoie personale". vrei sa se inteleaga ca si tu ai un cel putin un botnet cu cel putin cativa mii de fraieri, nu?

Ei si tu, glumeam. Dar nu cred ca sunt multi care sa se laude cu arsenalul intr-un loc public. Asta una, a doua nu as numi "fraieri" niste oameni care au nenorocul sa viziteze niste site-uri in timp ce nu au ultima vesiune de Adobe Flash instalata.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...