Jump to content
wildchild

De facut un site in php si mysql

Recommended Posts

Am primit de la un prieten un mail, are nevoie de o persoana sa faca urmatoarea treaba.

Daca sunteti interesati va dau adresa lui de e-mail.

Nu ma intrebati ca nu am treaba cu chestia asta si nu stiu sa va raspund.

Eu va pasez doar adresa.

1. Site-ul este in engleza ne da clientul tot materialul

2. Meniuri o sa aiba: Home, Clases, About KJ, Instructors, Products, Events, Location , Contact

3. In zona din centru ceva banner care sa rotesca ceva poze care sa le incarce ea .Drapta poate evenimente si jos ceva produse vreo 3-4 care le vinde( sau si altfel dispunerea dupa cum crezi si tu)

4. La Home – pagina de strat

5. La Instructors sa fie o zona cu instructorii si cu poze

6. About KJ – ne da ceva text si niste trimiteri catre youtube

7. Products- sa fie zone de prezentare de produse

Produs (poza scurta descriere si pret)si

Posibilitatea sa comanzi (aici numai sa inregistreze comanda cu un fel de ramburs si o sa facem sa trimita un mail la administratorul site-ului)

la sfarsit ceva trimitere catre astia kangoojumps.com cu un cod de autentificare (sub forma banner cu un discount)

8. La clases – sa fie zona in care se programeaza oamneii la cursuri

9. La events –ceva zona de noutati ( sa le poata gestiona ea)

10. La location adresa si localizare pe maps.google.com

11. La Contact – formular de contact cu mail dar verific cu captha

Acuma ca si functionalitate un potential client se inscris cu user si parola:

Si completeaza: Nume, prenume, Adresa, varsta, sex, telefon, email, nr la pantof si greutate tot aici o sa fie un mic quiz cu ceva intrebari despre sanatate ( ca cica ii problema cu avocatii daca nu semneaza si isi fut spatele oamneii), dar asta imi da ea- asta va trebui sa-l tipareasca si semneza ca a luat la cunostiinta… ca un fel de fisa medicala(ce boli , problem are…) asata sa ramana ca un cont de acces pentru ulterioarele programari.

Tot aici la fisa clientului sa-s I vada programarile si daca vrea sa le anuleze sa o poata face ( aici o sa scriem cumva ca cine programeaza si nu vine va fi taxat)

La meniul Clases: un client cu cont se va programa de la ce ora vrea si la ce instructoare vor fi disponibele (dintr-un calendar, acesta sa poata sa fie cumva editata ca astia au multe zile libere declarate si atunci alea sa fie disable din start)

Atunci tot back sa poata ea declara instructoare( nume, varsta, telefon, email) sisa poata edita orele din diverse zile….

Daca mai ai intrebari ne vedem sper ca am fost destul de explicit .

La toata treaba asta ne trebuie o estimare si un pret ( ea deschide candva in 24 octombrie dar depinde si cum putem noi…) are domeniul si tot ….

Sunt niste specificatii clare privind logourile si tot felu de banere si linkuri si tot felu de la astia kangoojumps.com dar ni le da fata pe mail eu am scos ceva daca vrei sa vezi

Mai jos ai niste site-uri cam de genul

Liffey Trust Dance Studios Dublin - Ireland's newest and favourite professional rehearsal studios.

Kangoo Club Romania - distribuitor exclusiv in Romania

Kangoo Club Romania - distribuitor exclusiv in Romania

Kangoo Jumps - Business

Kangoo Jumps U.K.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...