Jump to content
Alaska

Cum să dau DDOS la un site?

Recommended Posts

Am auzit doar de HOIC("High" orbit ion cannon sau ceva de genu') care era defapt un LOIC cu support de proxy'uri, executare scripts etc.

2.Nu e bun de nimic, daca vrei sa-ti faci un flooder/ddoser bun inveti singur perl/python(dupa parerea mea unele dintre cele mai bune in domeniu :) ) si-ti faci singur unul.

3.Poate da, poate nu, eu si asa iti recomand cum am mai zis sa inveti sa-ti faci unul singur, plus de alta mai inveti si cum sta treaba cu "retelistica" (daca pot sa-i zic asa)online si cum sa nu fi prins.Desigur, toate astea sunt ilegale, primul pas pe care trebuie sa-l faci este sa te asigur ca nu vei fi prins.

4.Depinde la ce baza de date te referi, daca este una online sau care ruleaza pentru un website , da, trebuie sa inveti/copiezi/inventezi cateva tutoriale SQLi.Daca e una doar de dragu de a fii rulat pe un home-host al unui vecin de-al tau(Nu vad nici un motiv sa ai o baza de date in scopuri de a pune pe caprarii o lista de oameni)il faci sa ruleze un rat si aia e..

Gl

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...