Jump to content
llegionl

Bani pe internet

Recommended Posts

Dupa "join date" si numarul tau de posturi pe acest forum, imi dau seama ca tie iti scapa unele detalii din istoria recenta :))

Cu tot cu istoria forumului, eu traiesc doar cu ce castig "pe internet". Sunt programator si castig bani din programare. Atat timp cat nu fac nimic ilegal, nu vad ce ar fi rau in a-mi vinde serviciile aici sau pe un forum de pitipoance. E vorba doar de ce faci, nu si unde.

ON-TOPIC: In general din programare, uneori lucrari mici de design. In trecut am avut niste site-uri si incercam sa scot cate ceva din reclame, dar nu a fost ideal pentru mine asa ca m-am reprofilat.

Altii mai castiga din design, SEO, vanzari de siteuri (faci un site, il "cresti" apoi il vinzi), vanzari de diverse produse.

Depinde ce stii tu sa faci si pe ce-ti doresti sa te axezi. Oricum, nu te astepta sa faci bani din prima zi. Dureaza de la cateva saptamani in sus, poate chiar ani, depinde de domeniul pe care-l alegi.

Link to comment
Share on other sites

Cum se spunea mai sus eu cred ca site-urile aste gen ptc dai 10-15 click-uri pe zi intr-o luna scoti 2-3 $ iti mai baneaza contul si timp perdut inutil.

Eu ma apuc sa invat engleza ca daca din clasa a III-a si pana acum nu prea am invatat decat asa in mare acum vreau sa ma pun pe treaba dupa sa invat un limbaj de programare sau web design.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu de ce va face sa va taraiti pe jos intrebarea asta.

Esecul vostru nu va fi un factor in succesul altora.

Bani se pot face pe internet fara sa ridici niciun deget, numai ca iti trebuie putina experimentare la inceput.

Depinde la tine cat vrei sa primesti si daca vrei sa traiesti din asta. Sunt multe variante, de la bot-uri de refresh pana la review-uri. Daca vrei sa te ajut, iti pot da un ebook. In ebook ai metode simple si banii sunt buni pt Romania. Imi poti trimite PM.

Daca vrei sa incepi cu ceva, cumpara proxy-uri si fa vizite la site-uri.

Mult succes, iar lenea nu iti va aduce nimic. Mai bine cu 10$ pe zi decat cu nimic.

Link to comment
Share on other sites

daca vrei sa faci bani pe net tre' sa incepi pe cont propriu, sa inveti sa faci totul de unul singur, sa iti iei ideea de la un ajutor.

OFF-topic: Dreptate 100%!

On-topic: Am incercat multe ramuri: cpc,ptu,clickbank,cpv,CPA Lead,Adsense,Adwords(prin promovari produse)dar ceea ce am invatat in 3-4 ani de cand am inceput sa fac un leut online(nu,inca nu am ajuns sa traiesc din asta...mai am si o faculta de terminat) e ca trebuie sa te canalizezi pe o metoda(care iti place +profitabila) si s-o storci ca pe o lamaie pana cand nu mai ai ce culege din ea,iar pe urma sa treci la urmatoarea nisa.Nu imi permit sa dau sfaturi ,dar ca niste recomandari pentru tine(nu ma dau superior..sau cv de genu...sunt niste experiente traite si care cred eu te-ar ajuta pe viitor):

1. CPC(cost per click)- merita numai cateva zile sa vezi cum functioneaza,eventual sa te bucuri ca si un copil pt prima data cand iti trimit aia banii(daca ti-i trimit...) in PayPal...

RECOMANDARE:Dupa cateva saptmani,maxim o luna iti recomand sa renunti pentru ca...intr-un final toti adminii acestor site-uri vor da teapa.De ce?Aici sunt 2 motive:1.efectiv dupa ce primesc clicurile te lasa cu ochii in soare;2.majoritatea userilor folosesc sisteme automate de clicuit...ce pagubesc site-ul si in final il forteaza sa dea faliment.

2.PTU(paid to upload)-o metoda f. profitabila..la un moment dat incepusem sa imi dublez alocatia lunara de elev ....eram f fericit...pt o muce sa castig atatia bani...

RECOMANDARE:Aici poti castiga f multi bani dar trebuie sa iti mearga capul sa folosesti metode unice de promovare a link-urilor...ca parole de la arhive...si youtube deja e plin.....citisem la un moment dat pe forumuri ca uniii isi luasera si masini din banii castigati astfel...

3.CPA Lead-ei bine aici deja e "new level"...iti trebuie site de nisa...pe urma trebuie promovat si trafic organic pe site

Omul iti intra pe site vede un "content locker"...trebuie sa-l deblocheze pt acces la site si tu castigi pana si 10$/persoana

RECOMANDARE:Trebuie sa inveti SEO la greu,webdesign:)

4.Adsense -la fel iti trebuie site si ca si pentru CPA Lead trebuie nitel creier sa stii unde pui reclame pe site si ce reclame:)

5.Adwords- platesti pt traffic targetat.Poate fi utila in promovarea de produse clickbank...chiar f. profitabila...dar aici ai nevoie de un buget initial de promovare.Daca stii ce faci scoti profit GRA$ ...daca nu ramai si cu bugetul initial epuizat...si cu mana in CuR...

Acum ca sa iti raspund la intrebare intr-un mod mai direct decat cel exprimat mai sus am sa iti spun ca eu acum inca invat SEO si nitel marketing...ca sa pot face bani dintr-un serviciu propriu:) Toate cele bune si La multi ani la toata lumea.

Link to comment
Share on other sites

eu unu fac cu ebay si cu okazii , cumpar de pe okazii si vand pe Ebay si invers nu devi miliardar din asta dar un salariu minim pe economie faci pe luna

faceam si eu asta inainte sa bage taxa pe licitatie castigata in ebay, mergea mai ales cu laptopuri pt reparat.

ON: trebuie sa muncesti ca sa faci bani, in fond e o munca la fel ca oricare alta. Eu am avut succes cu site-uri la care am muncit - adsense si cateva programe de afiliere, chestiile cu boti/proxy/referal/adfly/slobozbux etc. nu merita timpul pierdut.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...